Správy z vášho kraja:
23. 05. 2018 19:44 | LONDÝN/TASR

Julija Skripaľová prehovorila pre médiá prvýkrát od útoku: Mám šťastie, že žijem

O otca sa bude starať dovtedy, kým sa úplne nezotaví.

Julia Skripaľová.
Julia Skripaľová. Foto: TASR

Dcéra bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa Julija, ktorá čelila v marci spolu s otcom v britskom Salisbury útoku nervovoparalytickou látkou, povedala, že jej "život sa obrátil hore nohami" a do budúcnosti dúfa v návrat do Ruska. Po útoku má "šťastie, že je nažive", uviedla v exkluzívnom rozhovore pre agentúru Reuters. Išlo o jej prvé vyjadrenie pre médiá od otravy.

Poďakovala sa ruskému veľvyslanectvu za ponuku pomoci, ale povedala, že s otcom "nie sú pripravení, aby ju prijali". Rovnako vzdala hold všetkým, ktorí sa o ňu po útoku starali.

"Máme obaja také šťastie, že sme prežili tento pokus o vraždu. Naše zotavovanie bolo pomalé a mimoriadne bolestivé," uviedla 33-ročná Julija, ktorú prepustili z nemocnice 9. apríla. Jej otec opustil nemocnicu 18. mája.

 

Obaja boli celé týždne hospitalizovaní v kritickom stave po tom, ako ich našli 4. marca v bezvedomí v meste Salisbury, pripomína agentúra AP.

Julija sa bude podľa vlastných slov starať o 66-ročného otca dovtedy, kým sa úplne nezotaví. Požiadala tiež o rešpektovanie ich súkromia. Spravodajský server BBC uvádza, že oboch presťahovali do bezpečných lokalít, ale nie je jasné, či sa zdržiavajú na jednom mieste.

Prípad otravy bývalého agenta a jeho dcéry vyvolal diplomatickú roztržku medzi Západom a Moskvou. Británia obvinila Rusko z útoku na Skripaľovcov s použitím nervovoparalytickej látky novičok, ktorá bola vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze. Moskva však akúkoľvek zodpovednosť odmieta.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?