Správy z vášho kraja:
25. 05. 2018 08:01 | TORONTO/TASR

V kanadskej reštaurácii odpálili dvaja muži bombu, 15 zranených

Páchatelia z miesta ušli.

Polícia zverejnila fotografiu dvoch ľudí v tmavých mikinách, ako vchádzajú do objektu.
Polícia zverejnila fotografiu dvoch ľudí v tmavých mikinách, ako vchádzajú do objektu. Foto: Twitter/Peel Regional Police

Výbuch v indickej reštaurácii v kanadskom meste Mississauga, ktorý si vyžiadal najmenej 15 zranených, majú na svedomí dvaja doposiaľ neznámi páchatelia, ktorí odpálili bombu a vzápätí z miesta ušli. Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady. Traja zo zranených boli v kritickom stave.

Miestna polícia na sociálnej sieti Twitter uviedla, že dvaja muži vošli do reštaurácie a aktivovali svoje improvizované výbušné zariadenie. Obaja vzápätí z miesta ušli. K zodpovednosti za útok sa doposiaľ nikto neprihlásil.

Polícia tiež zverejnila na Twitteri fotografiu dvoch ľudí v tmavých mikinách, ako vchádzajú do objektu, pričom jeden z nich mal v ruke predmet.

ZDROJ: Twitter/Peel Regional Police

Mississauga sa nachádza pri Ontárijskom jazere, zhruba 32 kilometrov západne od Toronta. K incidentu došlo mesiac po tom, čo útočník narazil dodávkou do davu v Toronte v rušnom čase okolo poludnia. O život vtedy prišlo desať ľudí a ďalších 15 utrpelo zranenia, píše Reuters.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?