Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

25. 05. 2018 21:19 | PORTLAND/TASR

Vodič v Portlande vyšiel autom na chodník a zrazil tri ženy

Jedna z nich je v kritickom stave.

Vodič v Portlande zrazil najmenej tri ženy
Vodič v Portlande zrazil najmenej tri ženy Foto: YouTube.com

Polícia v meste Portland v americkom štáte Oregon zadržala v piatok muža, ktorý zrejme predtým zrazil autom tri ženy, pričom jedna z nich je v kritickom stave. Informovala o tom miestna televízia Katu-TV.

Stanica odvysielala zábery, na ktorých vidno modré auto s poškodenou kapotou pred čelným sklom zablokované policajnými vozidlami. Následne z neho vystúpi starší muž bez toho, aby kládol odpor. Policajti ho následne zaistili. 

Polícia v Portlande predtým uviedla, že k incidentu došlo po 10.00 h miestneho času (19.00 h SELČ), keď na chodník pred kaviarňou Starbucks na Southwest Avenue neďaleko areálu Štátnej univerzity v Portlande vyšlo vysokou rýchlosťou vozidlo typu SUV a zrazilo najmenej troch ľudí. Podľa hovorcu Univerzitnej nemocnice v Oregone je jedna z troch žien v kritickom stave, druhá utrpela vážne zranenia a stav tretej je uspokojivý.

Hovorca Portlandskej polície Chris Burley informoval, že páchateľ z miesta činu ušiel, pričom dodal, že bezprostredne po incidente nebolo zrejmé, či išlo o úmyselný čin.


Komentáre ( 0)