Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

27. 05. 2018 12:02 | PORTSMOUTH/tvnoviny.sk, ml

Tragédia na festivale: Nezávisle od seba zomrelo 18-ročné dievča a 20-ročný muž

Okolnosti známe nie sú, no organizátori v sobotu večer varovali pred "nebezpečne silnou alebo zlou" látkou, ktorá sa mala v areáli anglického festivalu objaviť.

Hudobný festival. (ilustračná snímka)
Hudobný festival. (ilustračná snímka) Foto: shutterstock/Cesare Andrea Ferrari

Hudobný festival Mutiny v anglickom Portsmouthe museli predčasne ukončil. Dôvodom sú dve úmrtia, ktoré sa tam stali počas sobotného večera. O život prišlo 18-ročné dievča a neskôr 20-ročný muž. Na festivale, ktorého headlinermi boli Craig David, Sean Paul či Dizzee Rascal, sa zúčatnili tisíce milovníkov hudby.

Príčina dvoch na sebe nezávislých úmrtí zatiaľ známa nie je, no organizátori festivalu ešte v sobotu večer informovali, že v areáli sa nachádza „nebezpečne silná alebo zlá látka". Ľudí vyzývali, aby žiadne zakázané látky neužívali a v prípade akýkoľvek nevoľností okamžite kontaktovali zdravotníkov.

Záchranári zasahovali u mladej ženy o 19.10 a okamžite ju previezli do nemocnice kráľovnej Alexandry. O 20 minút neskôr našli skolabovaného muža, ktorého hospitalizovali v tom istom zariadení. Obaja však v nemocnici zomreli. Informoval britský portál Mirror.

Komentáre ( 0)