12. 06. 2018 15:43 | BERLÍN/TASR

Tínedžerku v Nemecku zrejme zabil jej 17-ročný expriateľ

Turek vraj unikal pred políciou z iných dôvodov, ako bolo podozrenie z vraždy.

V Nemecku dobodali tínedžerku
V Nemecku dobodali tínedžerku Foto: TASR

Nemecké úrady v utorok oznámili, že prepustili z väzby muža, ktorý sa sám prihlásil na polícii, hoci predtým unikal pred policajným vyšetrovaním prípadu dobodania 15-ročného dievčaťa na smrť v západnom Nemecku.

Podľa tlačových agentúr DPA a AP predstavitelia úradov vysvetlili, že 25-ročný Turek, ktorý ušiel z kontrolného stanovišťa zriadeného po dobodaní dievčaťa v meste Viersen, sa na zabití nepodieľal a ušiel z iných dôvodov.

Nový podozrivý

Nemecká polícia zadržala pre dôvodné podozrenie z pondelkového útoku niekdajšieho priateľa zavraždenej, 17-ročného rodáka z Bulharska Matyua K.

Mladík, ktorý žije s rodičmi vo Viersene, sa spoločne s právnou zástupkyňou dostavil na políciu.

Spoločne so zosnulou dievčinou rumunského pôvodu tvorili pár asi tri roky. Nedávno sa však Iuliana R., známa medzi priateľmi ako Iulia, s Matyuom K. rozišla.

Ide o mladíka, ktorý už v minulosti čelil trestným oznámeniam pre obchod s drogami, ublíženie na tele, krádež, poškodenie cudzieho majetku, zneužitie tiesňovej linky, neoprávnené riadenie motorového vozidla či rušenie pokoja.

Obeťou je 15-ročné dievča

Obeťou útoku nožom v parku v centre Viersenu v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko sa stala 15-ročná miestna tínedžerka rumunského pôvodu. Zatiaľ nie je jasné, či ubodaná, ktorá na následky zranení skonala po prevoze do nemocnice, disponuje aj nemeckým občianstvom.

Z pondelňajších správ vyplynulo, že policajtov zalarmovali bezdomovci, ktorí popíjali v parku pivo, a vtedy sa k nim priblížila potácajúca sa, zakrvavená žena. V nemčine opakovala "Zomieram, zomieram". Odvtedy pokračovalo v okolí intenzívne pátranie po podozrivom z vražedného útoku.

Komentáre ( 0)