Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

12. 06. 2018 20:18 , článok bol aktualizovaný 12. 06. 2018 21:16 | PARÍŽ/TASR

Za rukojemníckou drámou v Paríži stál údajne doteraz netrestaný Maročan

Muža, ktorý sa chcel stretnúť s iránskym veľvyslancom, zadržali.

Policajti pri dome, kde sa zabarikádoval muž s dvomi rukojemníkmi.
Policajti pri dome, kde sa zabarikádoval muž s dvomi rukojemníkmi. Foto: AP Photo/Francois Mori

O psychicky labilnom mužovi so zmätočnými motívmi informovali francúzske policajné zdroje v súvislosti s páchateľom, ktorý stál za utorkovou rukojemníckou drámou v centre Paríža, ukončenou večer zásahom príslušníkov policajnej jednotky osobitného určenia.

Ako vyplýva z informácií, ktoré získala francúzska spravodajská televízia BFM TV, útočníkom, ktorý hovoril o islamistických útokoch z Toulouse spred šiestich rokov, o teroristických útokoch na americké ciele z 11. septembra 2001, ale aj o viacerých vraždách, ktoré vzbudili značný rozruch vo Francúzsku, bol 27-ročný občan Maroka, ktorý má čistý trestný register a ktorý nie je evidovaný ani v databáze tajných služieb.

Muž, ktorý nemal požiadavky charakteristické pre teroristov a ktorý sa chcel stretnúť s iránskym veľvyslancom, požiadal policajných vyjednávačov, aby ho oslovovali Chris.

Policajné zdroje zatiaľ identitu útočníka oficiálne nezverejnili.

Dejisko utorkovej rukojemníckej drámy nie je priveľmi vzdialené od lokalít, v ktorých došlo 13. novembra 2015 ku koordinovanej sérii teroristických útokov s množstvom obetí a zranených.

Po ukončení policajnej operácie sa postupne začalo s uvoľňovaním prístupu do - po niekoľko hodín hermeticky uzavretej - oblasti s celým radom gastronomických podnikov a obchodných prevádzok.

Komentáre ( 0)