Správy z vášho kraja:
17. 06. 2018 14:59 , článok bol aktualizovaný 18. 06. 2018 06:36 | TRENTON/TASR

Dvaja muži spustili streľbu na festivale. Jeden mŕtvy a 22 zranených

Štyria zranení - vrátane 13-ročného chlapca - sú v kritickom stave.

Festival hudby a umenia prerušila streľba gangov.
Festival hudby a umenia prerušila streľba gangov. Foto: TASR/AP Photo/Mel Evans

Úrady takmer predčasne ukončili festival umenia a hudby v americkom štáte New Jersey kvôli viacerým bitkám a streľbe, uviedla v pondelok agentúra AP. Jeden podozrivý v nedeľu ráno prišiel o život a ďalší 22 ľudia, vrátane dvoch podozrivých, utŕžili zranenia.

Približne tisíc návštevníkov prišlo na festival Art All Night Trenton, ktorý predvádza hosťom miestnu kuchyňu, umenie, hudbu a filmy. Prokurátor Angelo Onofri informoval, že priamo na festivale ako i v jeho okolí prepukli viaceré bitky, v dôsledku ktorých polícia nariadila organizátorom akciu zastaviť. 

Úrady sa domnievajú, že konflikt prepukol medzi viacerými miestnymi gangami, ktorých členovia začali na seba strieľať a polícia opätovala paľbu. Jeden podozrivý, 33-ročný Tahaij Wells, streľbu neprežil. Ďalší dvaja podozriví skončili v nemocnici so zraneniami.

Štyria zranení - vrátane 13-ročného chlapca - sú v kritickom stave.

Miestne úrady odhadli, že v oblasti, kde streľba vypukla, bolo v jej čase okolo 1000 ľudí.

Na mieste po streľbe vypukla panika, ľudia začali z festivalu utekať. Miestne televízie neskôr priniesli zábery zachytávajúce mnoho policajných áut. Denník The Trentonian uviedol, že oblasť bola posiata rozbitým sklom a ďalšími úlomkami.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?