Správy z vášho kraja:
19. 06. 2018 11:09 , článok bol aktualizovaný 19. 06. 2018 11:35 | LONDÝN/jh

Ďalšia svadba v britskej kráľovskej rodine. Bude prvá homosexuálna

Bude ešte netradičnejšia a modernejšia ako svadba Harryho a Meghan.

Ivar Mountbatten (vpravo) s priateľom Jamesom
Ivar Mountbatten (vpravo) s priateľom Jamesom Foto: Profimedia.sk

Po ostro sledovanej kráľovskej svadbe Harryho a Meghan príde na rad kráľovnin bratranec z tretieho kolena, ktorý sa tiež chystá vliezť do chomúta. Pred oltárom ho nebude čakať nevesta, ale ženích.

Lord Ivar Mountbatten (55) sa po prvom manželstve, z ktorého má tri deti, priznal k tomu, že je homosexuál. Po rozvode si našiel partnera Jamesa Coylea (56). Ich svadba bude veľmi nevšedná, pretože pôjde o prvé gay uzavretie manželstva v britskej kráľovskej rodine.

Obrad sa uskutoční v súkromnej kaplnke na pozemku v Devone. Zaujímavosťou je, že k oltáru Ivara povedie jeho bývalá manželka Penny. Manželmi boli 24 rokov a majú tri dcéry. Ivar celý ten čas bojoval so svojou sexualitou a potláčal svoje city. Rozviedol sa pred 7 rokmi a s Penny zostali priatelia.

„Ivar sa veľmi zmenil, odkedy nám oznámil, že je gay. Za všetko môže James, ktorý je tak zábavný. Ivar je v pohode, je milší a dokonca rád varí. Zrejme si ani neuvedomoval, ako veľmi sa mučí, keď sa snažil svoju sexualitu tajiť. Nikdy nebol šťastnejší," uviedla pre Daily Mail jeho exmanželka Penny.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?