Správy z vášho kraja:
20. 06. 2018 06:21 | LONDÝN/TASR

Malá explózia na stanici metra v Londýne, zranilo sa pri nej päť ľudí

Britská dopravná polícia uviedla, že prípad podľa jej predpokladu nesúvisí z terorizmom.

Skrat v batérii spôsobil v utorok večer malú explóziu na stanici londýnskeho metra Southgate.
Skrat v batérii spôsobil v utorok večer malú explóziu na stanici londýnskeho metra Southgate. Foto: TASR/Victoria Jones/PA via AP

Skrat v batérii spôsobil v utorok večer malú explóziu na stanici londýnskeho metra Southgate, kde utrpelo zranenia päť ľudí. V stredu o tom informovali britské orgány. Britská dopravná polícia (BTP) uviedla, že prípad podľa jej predpokladu nesúvisí z terorizmom.

"Miesto preskúmali špecialisti," uviedla londýnska Metropolitná polícia a dodala: "V tomto štádiu vyšetrovania sa zdá, že príčinou explózie bol skrat v batérii. Metropolitná polícia a BTP spoločne pracujú na tom, aby incident úplne vyšetrili."

Polícia tiež oznámila, že nemá informácie o žiadnych vážnych zraneniach. Prípad na stanici metra Southgate na severozápade Londýna označila za "malý výbuch".

 

Londýnska záchranná služba spresnila, že trom ľuďom ošetrili na mieste menšie zranenia a dvoch odviezli do nemocnice. Záchranná služba dodala, že núdzové volanie prijala o 19.02 h miestneho času a vyslala na stanicu metra početné sanitky s posádkami, ako aj tím určený na zásahy v nebezpečnej oblasti.

V okolí boli tiež rozmiestnené policajné kordóny a úrady požiadali verejnosť, aby sa lokalite vyhýbala. Polícia podnikla zásah po tom, čo ľudia vybehli zo stanice a nahlásili, že nastala explózia.

Oficiálny stupeň ohrozenia terorizmom v Británii je "vážny", čo naznačuje, že podľa názoru tajných služieb je teroristický útok vysoko pravdepodobný.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?