21. 06. 2018 10:39 | ALŽÍR/TASR

Život bez internetu? Počas maturít ho vypnú v celej krajine

Facebook nepôjde celý týždeň, internet počas testovania.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

V Alžírsku počas maturitných skúšok blokujú prístup na internet v celej krajine. Tamojšie úrady tak chcú zabrániť podvádzaniu a úniku otázok, informovala vo štvrtok spravodajská televízia BBC.

Maturitné skúšky v tejto severoafrickej krajine prebiehajú od 20. do 25. júna. Na hodinu od začiatku každého testovania budú okrem internetu vypnuté aj mobilné a pevné linky.

Alžírske ministerstvo školstva zároveň pre noviny an-Nahár priblížilo, že sociálna sieť Facebook bude blokovaná počas celého skúšobného obdobia.

V priestoroch, v ktorých prebiehajú maturitné skúšky, sú navyše zakázané všetky elektronické zariadenia s možnosťou prístupu na internet. Pri vchodoch do týchto miestností sú zároveň nainštalované detektory kovov a vnútri sa nachádzajú bezpečnostné kamery, spresnilo ministerstvo.

Tento krok prišiel po rozsiahlom úniku maturitných otázok v roku 2016. V dôsledku toho vlani úrady požiadali poskytovateľov internetových služieb, aby zablokovali prístup na sociálne siete. Toto opatrenie však nebolo postačujúce.

Maturitné skúšky v Alžírsku by tento rok malo podstúpiť približne 700 000 študentov. Výsledky testovania by podľa očakávaní mali byť známe 22. júla.

Komentáre ( 0)