Správy z vášho kraja:
07. 07. 2018 08:28 | MAE SAI/TASR/TVNOVINY

Chlapci uväznení v jaskyni napísali listy rodičom. Tréner ich prosí o odpustenie

V listoch ubezpečujú rodičov, že sú v poriadku a píšu im, čo majú uvariť, keď sa vrátia domov.

Uväznení chlapci
Uväznení chlapci Foto: Thai NavySEAL Facebook Page via AP

Futbalový tréner, ktorý v júni uviazol spolu s 12 chlapcami v jaskyni Tcham Luang Nang Non na severe Thajska, sa ospravedlnil ich rodičom. Urobil tak prostredníctvom prvého listu, ktorý skupina nechala vyniesť z podzemia potápačmi cez zaplavené chodby, informovala v sobotu agentúra AP.

Odkazy rodičom
Odkazy rodičom Foto: Thai NavySEAL Facebook Page via AP
 

"V tejto chvíli sú všetky deti v poriadku, tím (záchranárov) sa o nich dobre stará. Sľubujem, že i ja sa o ne postarám, ako to len bude možné," odkázal 25-ročný tréner, ktorý je uväznený v jaskyni so zverencami vo veku 11-16 rokov. "Chcem sa poďakovať za všetku podporu a ospravedlniť sa rodičom," dodal v liste.

Odkazy rodičom
Odkazy rodičom Foto: Thai NavySEAL Facebook Page via AP
 

Samotní chlapci napísali, že sú v poriadku, ale chýbajú im ich rodiny a obľúbené jedlo.

Napríklad chlapec menom Tun napísal: "Mami, tati, nebojte sa o mňa, som v poriadku. Veľmi vás prosím, keď sa odtiaľto dostanem von, pripravte mi vysmážané kura."

Pong píše rodičom: "Mami, otec, veľmi vás ľúbim, nebojte sa o mňa, zvládnem to!"

Ďalší chlapec, Nick, píše rodičom: "Mám vás veľmi rád, ak sa odtiaľto dostaneme, prosím, pripravte mi bravčovú panvičku BBQ."

Mladí futbalisti a ich tréner sú v jaskyni už dva týždne. Vydali sa na prieskum jaskyne, pričom si so sebou vzali baterky na svietenie a jedlo. V dôsledku silného dažďa ich však v podzemí prekvapili náhle záplavy, ktoré im znemožnili dostať sa von.

Thajské orgány teraz bojujú s časom a pokúšajú sa zo zatopených chodieb odčerpať čo najviac vody, aby mohli skupinu vyviesť ešte pred príchodom sezónnych lejakov. Záchranári uviedli, že chcú ešte počkať, kým sa chlapci naučia dostatočne dobre potápať. Ak by však začalo znova silno pršať, pokúsili by sa ich dostať von ihneď.

Jaskynný komplex Tcham Luang Nang Non v provincii Čiang Rai je štvrtým najrozsiahlejším v Thajsku. Nachádza sa zhruba 1000 kilometrov severne od metropoly Bangkok blízko hranice s Mjanmarskom. Vzhľadom na neprístupný terén ide o málo známe a pomerne nepreskúmané miesto.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?