Správy z vášho kraja:
10. 07. 2018 06:44 , článok bol aktualizovaný 10. 07. 2018 17:14 | MAE SAI/TASR

Dvaja zachránení thajskí chlapci majú pľúcnu infekciu, ďalší sú podchladení

Niektorých už videli členovia rodiny, ale iba spoza sklenenej steny.

Mladí futbalisti a ich tréner, ktorí pred vyše týždňom uviazli v jaskyni na severe Thajska.
Mladí futbalisti a ich tréner, ktorí pred vyše týždňom uviazli v jaskyni na severe Thajska. Foto: TASR/Tham Luang Rescue Operation Center via AP

Osem chlapcov zachránených z čiastočne zaplavenej jaskyne na severe Thajska má "vynikajúcu náladu" a tiež odolný imunitný systém, pretože sú to trénovaní futbalisti. V utorok to oznámil predstaviteľ thajského ministerstva pre verejné zdravotníctvo, ktorého citovala tlačová agentúra AP.

Podľa predstaviteľa prví štyria zachránení chlapci, vo veku 12 až 16 rokov, môžu teraz konzumovať obvyklú stravu, avšak "nič "pikantné".

Dvaja z chlapcov majú zrejme pľúcnu infekciu, včera zachránení sú podchladení. Ale všetci ôsmi sú vo všeobecnosti "zdraví a usmievaví".

 

"Tieto deti sú futbalisti, takže majú odolný imunitný systém", dodal predstaviteľ. "Sú šťastní, že sa dostali von z jaskyne, a ešte podstúpia psychologické hodnotenie," vysvetlil.

Druhá štvorčlenná skupina chlapcov zachránených v pondelok je vo veku 12 až 14 rokov. Niektorých chlapcov už videli členovia rodiny, ale iba spoza sklenenej steny. Chlapci zostanú v nemocnici najmenej sedem dní.

Hlboko v jaskyni sú ešte uviaznutí štyria chlapci a ich 25-ročný tréner.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?