12. 07. 2018 19:16 | POZNAŇ/TV Markíza

Obrovský kaštieľ vyrástol v chránenej oblasti: Investor sa totiž zrejme šalamúnsky vynašiel

Má mať 14 poschodí, 46 apartmánov, vlastnú čerpaciu stanicu a podzemné parkovisko.

Kaštieľ v chránenej oblasti
Kaštieľ v chránenej oblasti Foto: TV Markíza

Obrovská tajomná stavba vyrástla na brehu jazera priamo v chránenej oblasti. Podľa miestnych poľských úradov je výstavba v poriadku. Odkedy sa ale do prípadu obuli médiá, začali sa ním zaoberať kontrolóri aj poľské ministerstvo životného prostredia.

Má mať 14 poschodí, 46 apartmánov, vlastnú čerpaciu stanicu a podzemné parkovisko. Už tri roky potichu rastie pri poľskom Poznani obrovský kaštieľ a to priamo v oblasti, ktorá spadá pod sieť chránených území EÚ so vzácnymi biotopmi. A to s oficiálnymi pečiatkami a úradom priamo pod nosom.

Zástupca starostu, ktorý vydal väčšinu povolení, sa obhajuje, že je všetko legálne. Staviteľ sa totiž zrejme šalamúnsky vynašiel. Ešte pred začiatkom stavby si v nedotknutom prostredí vytvoril umelý polostrov. Developer sa tak vraj žiadneho z chránených stromov ani nedotkol. Na celý prípad „zámočku" si ale teraz plánuje posvietiť poľská vláda.

Keďže nejde o čiernu stavbu, ale o zvláštny kaštieľ posvätený úradmi, vláda preskúma najmä negatívny vplyv na životné prostredie. Do vyšetrovania sa ale pustila aj protikorupčná jednotka.

Viac nájdete v priloženej reportáži

 


Komentáre ( 0)