12. 07. 2018 21:28 | MEXIKO/TASR

VIDEO: V metropole Mexika sa zrútila časť luxusného nákupného centra

Sutiny budovy sa rozleteli na všetky strany a okolie zahalil prach.

V hlavnom meste Mexika sa  z neznámych dôvodov zrútila časť viacúrovňového luxusného nákupného strediska.
V hlavnom meste Mexika sa z neznámych dôvodov zrútila časť viacúrovňového luxusného nákupného strediska. Foto: TASR/AP/Anthony Vazquez

V hlavnom meste Mexika sa vo štvrtok z neznámych dôvodov zrútila časť viacúrovňového luxusného nákupného strediska. Informovala o tom agentúra Reuters.

Na televíznych záberoch vidno, ako sa po zvalení časti budovy rozleteli na všetky strany sutiny a okolie zahalil prach. Mexický úrad civilnej ochrany o prípadných stratách na životoch alebo zranených bezprostredne neinformoval.

Nákupné stredisko Artz Pedregal nachádzajúce sa v južnej časti veľkomesta otvorili v marci, píšu miestne médiá. Príčina jeho kolapsu nie je zatiaľ známa.

Mexickí architekti a predstavitelia zodpovední za plánovanie výstavby vypracovali po ničivom zemetrasení z roku 1985 prísne stavebné predpisy a bezpečnostné štandardy. Otrasy pred viac ako 30 rokmi pováľali v metropole Mexiko stovky domov a budov.

Aj napriek prijatým opatreniam a novým normám sa v hlavnom meste a jeho okolí počas zemetrasenia s magnitúdou 7,1 vlani v septembri zrútili desiatky budov a zahynulo približne 370 osôb. Tento fakt podľa Reuters znova otvoril otázku stavebných predpisov v krajine.

 

Komentáre ( 0)