14. 07. 2018 15:53 | kc

VIDEO: Trump urobil počas stretnutia s kráľovnou Alžbetou II. hneď tri prešľapy

Komická scéna sa odohrala pri prehliadke kráľovskej gardy.

Kráľovná Alžbeta II. a prezident USA DOnald Trump počas vojenskej prehliadky.
Kráľovná Alžbeta II. a prezident USA DOnald Trump počas vojenskej prehliadky. Foto: TASR/AP/Richard Pohle

To sa dalo čakať. Americký prezident Donald Trump sa počas stretnutia s britskou kráľovnou Alžbetou II. poriadne strápnil. Panovníčku (92) najskôr nechal 15 minút čakať, za čo zrejme nemohol, no ďalšie prešľapy už boli čisto v jeho réžii.

Keď už konečne dorazil na nádvorie Windsorského paláca, kráľovnej sa nepoklonil, ako káže protokol, ale potriasol jej rukou. To isté po vzore svojho manžela urobila aj prvá dáma Melania Trumpová.

To najhoršie, ale ešte iba malo prísť. Komická scéna sa odohrala pri prehliadke kráľovskej gardy. Trump nevedel "ako to chodí", a kráľovnej sa otočil chrbtom a stál jej v ceste. Niečo také si nemôže dovoliť ani jej manžel Filip. Nepomohlo ani to, že sa mu britská panovníčka snažila ukázať, kam má ísť.

Aby toho nebolo málo, Trump kráčal vedľa kráľovnej v rozopnutom saku.

Trumpovci a Alžbeta II. mali spolu stráviť v priestoroch zámku okolo 30 minút pri šálke čaju a bližšie sa spoznať, stretnutie sa však natiahlo na 47 minút.

Americký prezident pricestoval vo štvrtok na viacdňovú návštevu Británie, svoju prvú oficiálnu v úrade prezidenta. Priletel tam zo summitu NATO v Bruseli.

Prezident Trump s prvou dámou sa v piatok po čaji vrátili vrtuľníkom do Londýna, odkiaľ ich prezidentské lietadlo Air Force One odviezlo do Škótska.

Donald Trump na svojom golfovom ihrisku v Glasgowe.
Donald Trump na svojom golfovom ihrisku v Glasgowe. Foto: TASR/AP/Peter Morrison
 

Trumpovci plánujú stráviť víkend v súkromí na Trumpovom vlastnom golfovom ihrisku v škótskom Glasgowe, potom odletia na pondelkový summit s ruským prezidentom Vladimirom Putinom vo fínskej metropole Helsinki.

Komentáre ( 0)