Správy z vášho kraja:
18. 07. 2018 10:54 | MOSKVA/TASR

Pussy Riot zverejnili nový klip, žiadajú v ňom aj prepustenie politických väzňov

Na prvom mieste je prepustenie aktivistov kapely, ktorí narušili druhý polčas finále MS.

Záber z nového videoklipu Pussy Riot.
Záber z nového videoklipu Pussy Riot. Foto: YouTube.com

Ruská punková skupina Pussy Riot zverejnila nový klip, v ktorom protestuje proti odsúdeniu svojich štyroch aktivistov na 15-dňové tresty väzenia za narušenie finále majstrovstiev sveta vo futbale a opakuje aj ďalšie politické požiadavky. Informovala o tom francúzska spravodajská stanica BFMTV.

Klip má názov Track About Good Cop a podľa svojho komuniké ho Pussy Riot vnímajú ako "utopický sen o alternatívnej politickej realite, keď sa policajti namiesto zatýkania pridajú k protivládnym aktivistom".

Videoklip zverejnili v utorok (17. 7.)  na webovej sieti YouTube. Pussy Riot pod ním napísali aj zoznam požiadaviek, ktorých splnenie žiadajú od ruských úradov.

Na prvom mieste je prepustenie štvorice aktivistov kapely Pussy Riot odsúdených na 15 dní väzenia za narušenie druhého polčasu finále majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve, ako aj oslobodenie všetkých politických väzňov v Rusku - vrátane ukrajinského režiséra Oleha Sencova -, skoncovanie s praxou zatýkania účastníkov politických zhromaždení a rešpektovanie práva na slobodu slova. 

Ako informovala francúzska televízia BFMTV, ide o požiadavky, ktoré Pussy Riot predkladajú opakovane. 


Komentáre ( 0)