Správy z vášho kraja:
21. 07. 2018 11:43 | BRANSON/TASR

Pri nehode turistickej lode v Missouri zahynulo deväť členov jednej rodiny

Medzi obeťami sú aj deti.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Theodore Trimmer/shutterstock.com

Zo 17 obetí, ktoré si vo štvrtok vyžiadalo stroskotanie a potopenie turistickej lode na jazere v americkom štáte Missouri, bolo deväť členov jednej rodiny, informuje v sobotu spravodajská stanica CNN.

Úrad miestneho šerifa uviedol, že o život prišlo až deväť členov rodiny Colemanovcov z Indiany, z toho štyri deti vo veku od jedného do deviatich rokov. Tia Colemanová, ktorá spolu so svojím 13-ročným synovcom nešťastie prežila, prišla o všetky tri deti i manžela, ako aj o svokru a svokra.

Colemanová podľa spravodajskej stanice CBS News uviedla, že kapitán lode im povedal, aby "si nerobili starosti so záchrannými vestami, pretože ich nebudú potrebovať", takže nikto z rodiny po nich nesiahol.

K nehode došlo vo štvrtok večer miestneho času na jazere Table Rock Lake. Úrady incident vyšetrujú, pričom za pravdepodobnú príčinu nešťastia označili nepriaznivé počasie. Miestne médiá informovali, že na palube potopenej turistickej lode sa nachádzalo dovedna 31 ľudí. Kapitán lode nehodu prežil, jejn kormidelník zahynul.

V oblasti vydali vo štvrtok varovanie pred búrkou a zaznamenali tam vietor s rýchlosťou vyše 100 kilometrov za hodinu. Video, ktoré nakrútil svedok nehody, odhaľuje, že v rozbúrených vodách jazera sa v inkriminovanom čase plavili až dve turistické lode. Jednej z nich sa podľa záznamu podarilo doplaviť do bezpečia, druhá také šťastie nemala. Informáciu o dvoch lodiach neskôr potvrdila i polícia.

Jim Pattinson, predseda spoločnosti, ktorá turistickú loď prevádzkovala, v piatok pre CBS povedal, že plavidlo za daných podmienok "nemalo byť na vode". Pattinson dodal, že turistická loď mala na palube záchranné vesty, zákony štátu Missouri však od ľudí nevyžadujú, aby ich aj nosili. "Spravidla je jazero veľmi pokojné, a vyhliadková trasa nie je dlhá," uviedol.

Americký prezident Donald Trump pozostalým prostredníctvom Twitteru vyjadril sústrasť.

Table Rock Lake je umelo vytvorené jazero južne od mesta Springfield, v blízkosti hraníc s Arkansasom.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?