08. 08. 2018 10:33 | TYWYN/Daily Mail

Dojemná rozlúčka. Tínedžerka naposledy objíma umierajúceho priateľa

Blakea strhol silný prúd, záchranárom sa ho podarilo nájsť, jeho stav však bol vážny.

Dojímavá snímka obletela svet.
Dojímavá snímka obletela svet. Foto: Facebook/Stephanie Ray

Dojemná fotka 15-ročného dievčaťa, ktorá sa lúči s umierajúcim priateľom, obletela svet. Stephanie musela dať zbohom Blakeovi, ktorého rodina sa rozhodla odpojiť ho od prístrojov. Chlapec mal nenávratne poškodený mozog. Mal len 16 rokov.

Blake Ward bol zdravý mladý muž, ktorý si užíval život so svojou krásnou priateľkou. Všetko sa ale zmenilo po tom, čo odišiel na rodinný výlet do prímorského mestečka Tywyn vo Walese, píše Daily Mail.

Na pláži sa Blake ešte s dvomi ďalšími chlapcami rozhodol, že si zaplávajú, aby sa schladili. Strhol ich však silný prúd, ktorý ich zaniesol ďaleko od pobrežia, záchranné zložky rozbehli rozsiahle pátranie.

Chlapca hľadali dve helikoptéry, tri záchranné člny, dve pobrežné stráže a záchranári, pomáhala aj polícia. Pátranie bolo nakoniec úspešné, všetkých troch kamarátov sa podarilo nájsť. Blake bol ale vo vážnom stave prepravený do liverpoolskej nemocnice.

Napriek všetkej snahe lekárov sa ale chlapca nepodarilo zachrániť. Lekári ho pripojili k prístrojom, mal ale nenávratne poškodený mozog.

Po piatich dňoch jeho rodina rozhodla o tom, že chlapca odpoja od prístrojov, čo ťažko niesla jeho priateľka Sephanie Rayová.

Dievča v nemocnici trávilo všetok čas a nakoniec sa rozhodlo k poslednej dojemnej rozlúčke. Vznikla tak fotografia, na ktorej leží svojmu priateľovi na hrudi a objíma ho. Snímku potom so srdcervúcim komentárom zdieľala na sociálnej sieti. 

ZDROJ: Facebook/Stephanie Ray

"Dnešok bol pre mňa najťažším dňom, dňom, na ktorý nikdy nezabudnem," napísala Stephanie. "Bola som vedľa neho celý čas. Všetci viete, že Blake bol milujúci človek, ktorý by pre každého urobil čokoľvek. Povedali nám ale, že sa nikdy nezotaví, pretože jeho mozog bol nenávratne poškodený. Museli sme teda urobiť ťažké rozhodnutie a nechali ho ísť,"dodala.

Podľa Stephanie jej partner netrpel, necítil žiadnu bolesť a do posledných chvíľ s ním bola rodina. "V mojom srdci budeš mať vždy špeciálne miesto a nikdy na teba nezabudnem. Leť vysoko, láska. Raz na mňa budeš hrdý. Milujem ťa a vždy budem," rozlúčila sa Stephanie.

Komentáre ( 0)