Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

08. 08. 2018 14:49 | ALABAMA/jh

Svadba na pláži sa zvrtla: Ženích skočil do mora a zachránil topiaceho sa chlapca

V očiach nevesty bol ešte väčším hrdinom.

Zac Edwards s manželkou Cindy po obrade
Zac Edwards s manželkou Cindy po obrade Foto: Profimedia

Bola to vysnívaná svadba na pláži Orange Beach v americkej Alabame. Svoje „áno" si pred zrakom rodiny a priateľov povedali Zac Edwards (37) a Cindy (32). Hneď po obrade sa išli fotiť, keď začuli ženský výkrik.

Zistili, že v mori sa topí tínedžer. Zac neváhal ani sekundu. Za behu si vyzliekol košeľu, skočil do mora a priplával až k chlapcovi, ktorý bol vzdialený od pláže asi 45 metrov.

Zac, ktorý pôsobí v námorníctve ako vedecký technik, tínedžera zachránil, vyložil ho na boogie dosku a priplával s ním späť na pláž. Iba o pár minút na to už zase pomáhal záchranárom a hasičom pri ďalšom prípade.

Zac Edwards zachránil na vlastnej svedba topiaceho chlapca
Zac Edwards zachránil na vlastnej svedba topiaceho chlapca Foto: Profimedia
 

Mladomanželia neskôr dorazili na vlastnú svadobnú hostinu mokrí a zašpinení od piesku. To im ale vôbec neprekážalo. Boli šťastní, že dokázali niekomu pomôcť.

„Bolo to trocha náročné. Bol silný prúd a ťažko sa mi v nohaviciach plávalo. Potom k nám ale prišiel niekto na vodnom skútri a pomáhal nám. Keď bolo po všetkom, triasli sa mi ruky, bol som vyčerpaný, ale plný adrenalínu," prezradil Zac pre Daily Mail.

Chlapca si potom prevzali záchranári, podľa všetkého mu Zac zachránil život. Ten nemal náhradné svadobné oblečenie, tak zostal zvyšok hostiny v šortkách.

Zac Edwards s manželkou Cindy po záchrane chlapca
Zac Edwards s manželkou Cindy po záchrane chlapca Foto: Profimedia
 

Komentáre ( 0)