10. 08. 2018 13:37 | TOKIO/TASR

Japonsko zintenzívnilo pátranie po nezvestnej francúzskej turistke

Véronová trpí epilepsiou a preto je každá minúta dôležitá.

Tiphaine Veron
Tiphaine Veron Foto: TASR/Veron family via AP

Japonská polícia zintenzívnila v piatok úsilie v pátraní po francúzskej turistke, ktorá pred dvoma týždňami zmizla v Japonsku bez stopy. Rodina Francúzky Tiphaine Véronovej opäť požiadala o pomoc pri pátraní, informuje agentúra DPA.

Véronovú naposledy videli ešte 29. júla, keď odišla zo svojho ubytovania v turistami obľúbenom japonskom meste Nikkó, zhruba 120 kilometrov severne od metropoly Tokio, uviedla japonská tlačová agentúra Kjódó s odvolaním sa na políciu.

Policajné jednotky v piatok zapojili do pátrania po nezvestnej francúzskej turistke aj vrtuľníky, drony a stopovacie psy. Véronová trpí epilepsiou a preto je každá minúta dôležitá, odkázala jej rodina.

V čase zmiznutia mala 36-ročná žena namierené na turistický výlet a mala so sebou len tašku cez rameno, píše DPA. Jej pas a cestovný kufor zostali v zariadení, kde bola ubytovaná. Ubytovanie si prenajala sama, a keď sa ani na druhý deň nevrátila, správca zavolal políciu.

Véronovej sestra Sibylle v utorok na sociálnej sieti Twitter zverejnila fotografiu listu, ktorý napísala jej matka francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi. V liste uviedla, že japonská polícia sa usiluje vypátrať Tiphaine Véronovú, nepodnikla však všetky možné opatrenia.

Komentáre ( 0)