Správy z vášho kraja:
14. 08. 2018 09:36 , článok bol aktualizovaný 14. 08. 2018 13:37 | LONDÝN/TASR, kc

Zverejnili video zachytávajúce útok vozidlom pred britským parlamentom

Incident vyšetruje protiteroristická jednotka britskej polície.

Do zábran pred britským parlamentom narazilo vozidlo.
Do zábran pred britským parlamentom narazilo vozidlo. Foto: reprofoto: Reuters
Polícia po zadržaní muža, ktorý zranil chodcov, uzavrela okolie britského parlamentu.
Do zábran pred britským parlamento narazilo vozidlo..jpg
Polícia hliadkuje neďaleko britského parlamentu..jpg

Páchateľ zadržaný po tom, čo v utorok autom narazil do bezpečnostných zábran pred budovou britského parlamentu v Londýne, nespolupracuje s políciou. S odvolaním sa na policajné zdroje o tom informuje agentúra AP.

Londýnska metropolitná polícia zároveň uviedla, že podľa všetkého išlo o zámerný čin. Zadržaný páchateľ doposiaľ nebol polícii známy.

Vodič autom najprv narazil do skupiny cyklistov a chodcov, následne pridal plyn a vo veľkej rýchlosti narazil do bezpečnostných bariér pred Westminsterským palácom. 

Zranenia utrpeli najmenej dvaja ľudia, ktorých ošetrili v nemocnici. Jedna žena je zranená ťažko, nachádza sa však mimo ohrozenia života, píše agentúra DPA s odvolaním sa na jedného z hovorcov Scotland Yardu.

Po náraze vodič z vozidla nevystupoval, uviedli svedkovia. Polícia podozrivého muža tmavej pleti, oblečeného v bielej košeli a čiernej bunde s kapucňou, na mieste zadržala a odviedla v putách.

 

Incident vyšetruje protiteroristická jednotka britskej polície. Podozrivého vzali do väzby pre podozrenia z terorizmu.

Britská vláda medzitým v súvislosti s incidentom zvolala mimoriadne zasadanie svojho krízového výboru. Premiérka Theresa Mayová ocenila bezpečnostné jednotky za ich "okamžitý a odvážny zásah" bezprostredne po incidente.

Vlani v marci zrazil Khalid Masood niekoľko chodcov na Westminsterskom moste v blízkosti parlamentu a následne s nožom zabil policajta. Pri vyčíňaní teroristu zahynulo päť ľudí.

Pred parlamentom chcel v apríli 2017 útočiť aj Brit Khalid Ali, ktorý v minulosti bojoval v Afganistane. Súd mu udelil doživotný trest vo väzení.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?