Správy z vášho kraja:
18. 08. 2018 08:32 | LONDÝN/TASR

Muž vystrájal v lietadle v kostýme víly, vyviedli ho pre zlé správanie

Ryanair volá po obmedzení alkoholu na letiskách.

Lietadlo leteckej spoločnosti Ryanair
Lietadlo leteckej spoločnosti Ryanair Foto: TASR

Muž oblečený v kostýme víly Cililing známej z rozprávky o Petrovi Panovi musel pre nevhodné správanie opustiť lietadlo, ktoré malo štartovať z londýnskeho letiska Stansted. S odvolaním sa na miestnu políciu o tom v piatok informovala agentúra AP.

Cestujúci na palube lietadla nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair, ktoré malo namierené do poľského Krakova, opísali, ako polícia pred odletom vyviedla z lietadla dvoch mužov. Jeden z nich mal oblečené zelené šaty a krídla typické pre rozprávkovú vílu.

Polícia potvrdila, že mužov zákona povolali v piatok ráno pretože "dvaja muži spôsobovali v lietadle problémy". Dotyční plne spolupracovali, keď ich polícia vyzvala, aby opustili lietadlo, píše AP a dodáva, že muži neboli zatknutí.

Spoločnosť Ryanair uviedla, že aj pre tento a podobné incidenty letecká spoločnosť nedávno vyzvala k obmedzeniu predaja alkoholu na letiskách, konkrétne na dva alkoholické nápoje na jedného cestujúceho.

Írska letecká spoločnosť je presvedčená, že letiská by mali "obmedziť nadmerné pitie alkoholu... a nie umožniť pred odletom cestujúcim piť bez obmedzenia".

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?