28. 08. 2018 08:20 | COSTA DE LA LUZ/El País

Šokovaní dovolenkári. Pred luxusným rezortom začali z gumového člna vyskakovať migranti

Príchod utečencov natočili niektorí turisti na mobilné telefóny.

Migranti sa vylodili na španielskej pláži.
Migranti sa vylodili na španielskej pláži. Foto: reprofoto / Inmigración

Dovolenkárov v Španielsku šokovali migranti, ktorí v člne priplávali na pláž a vylodili sa priamo pri luxusnom hoteli. Potom sa vyšplhali na útes a zmizli. Niektorých chytili policajti, po ďalších pátrajú. Príchod utečencov natočili niektorí turisti na mobilné telefóny.

ZDROJ: Facebook/Inmigración

Prekvapení dovolenkári s otvorenými ústami sledujú, ako asi päťdesiatka migrantov pripláva k brehom na nafukovacom člne. Akonáhle dorazili na plytčinu, vyskákali z lode do mora a utekali k pláži, píše portál El País.

Utečenci si pre vylodenie vybrali pláž Barrosa na španielskom Costa de la Luz neďaleko Cádizu. Z člna vystúpili pri luxusnom rezorte Sancti Petri, kde sa nachádza reštaurácia, obchody a niekoľko štvor aj päťhviezdičkových hotelov v nedeľu okolo 15.30 h miestneho času.

Migranti rýchlo prebehli piesok a vyšplhali sa na útes. Potom sa zrejme chceli niekde skryť pred políciou. Nie všetkým sa to ale podarilo.

Policajti oznámili, že chytili už 25 utečencov, 19 z nich bolo neplnoletí. Všetci pochádzali z Maroka. Zvyšných šesť dospelých bolo umiestnených do utečeneckého centra, odkiaľ poputujú späť do krajiny pôvodu. Čo sa stane s tými pod 18 rokov, zatiaľ nie je jasné.

Podobné obrázky sú v tejto oblasti v poslednej dobe pomerne časté. Podľa agentúry pre ochranu vonkajších hraníc Frontex využívajú migranti čím ďalej viac cestu cez Španielsko. V júni sa stala najčastejšie trasou.

Komentáre ( 0)