Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

16. 09. 2018 12:34 | SYDNEY/TASR

Hudobný festival sa zvrhol. Ľudia sa tam hromadne predávkovali drogami

Dvaja ľudia zomreli, desiatky ďalších hospitalizovali.

Hudobný festival v Sydney
Hudobný festival v Sydney Foto: Twitter

Stovky osôb museli vyhľadať lekársku pomoc po tom, ako sa zrejme predávkovali drogami na hudobnom festivale v austrálskom Sydney. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na miestnu políciu.

Dvadsaťtriročný muž a o dva roky mladšia žena skolabovali a skonali v sobotu na festivale Defqon.1. Dvaja z trinástich hospitalizovaných ľudí zostávajú v kritickom stave a približne 700 ďalších muselo vyhľadať zdravotnícku pomoc na mieste.

Polícia obvinila 10 ľudí z trestných činov súvisiacich s dodávaním drog vrátane dvoch tínedžerov, ktorí údajne priniesli na festival 120 kapsúl.

Premiérka štátu Nový Južný Wales Gladys Berejiklianová označila podujatie za nebezpečné a uviedla, že urobí všetko pre to, aby "sa to už nikdy nestalo".

V rokoch 2013 a 2015 zomreli na tomto festivale dvaja dvadsiatnici, obaja pravdepodobne na predávkovanie drogami.

Festival elektronickej tanečnej hudby sa koná každoročne v Austrálii od roku 2009 a organizuje ho Q-Dance Australia, súčasť holandskej spoločnosti Q-Dance, ktorá usporadúva takéto akcie. Organizátori v nedeľu uviedli, že ich úmrtia dvoch ľudí "hlboko zarmútili" a sú sklamaní z toľkého počtu hlásených incidentov spojených s drogami.

Komentáre ( 0)