19. 09. 2018 14:17 | MELBOURNE/Daily Mail

Fantóm, ktorý strkal do ovocia ihly, skončil za mrežami. Jeho vysvetlenie je zarážajúce

Jeden muž skončil v nemocnici po tom, čo ihlu prehltol.

Ihla v jahode.
Ihla v jahode. Foto: reprofoto/ENEX

Už ho majú. Za mrežami skončil mladík, ktorý do ovocia strkal ihly na šitie. Priznal sa, že to robil zo žartu. Nemalé problémy spôsobil spotrebiteľom, pestovateľom aj austrálskej polícii.

Zadržanie zatiaľ jedného chlapca potvrdili policajti z Nového Južného Walesu v stredu popoludní, informuje Daily Mail. "Priznal sa k niekoľkým" vtipom", vrátane zapichovania ihiel do jahôd," povedal zástupca komisára Stuart Smith.

Podľa polície však môže byť páchateľov viac. Ak ich súd uzná vinnými, hrozí im až 10 rokov vo väzení. Chlapec dostane nižší trest, pretože ešte nemal 18 rokov.

Austrálske úrady uvalili prísne pravidlá na vývoz jahôd. V krajine navyše hlásili prípady, keď sa ihly na šitie našli aj v banánoch či jablkách. V dôsledku kontaminácie ovocia sa tamojší pestovatelia jahôd ocitli uprostred sezóny v kríze.

 

Správy o nájdení ihiel alebo iných drobných kovových špicatých predmetov zaznamenali úrady v šiestich z ôsmich austrálskych štátov.

Jeden muž skončil 9. septembra v nemocnici po tom, čo ihlu prehltol. Po zverejnení jeho prípadu sa ozvalo najmenej 13 ľudí, ktorí ostrý predmet našli v jahodách. V stredu ráno zase objavilo dieťa na základnej škole v Newcastli ihlu v banáne. Ďalšie dievča v Gatesheade si ihlu všimlo v okamihu, keď si chcelo uhryznúť z ovocia. 

Polícia vypísala odmenu 100-tisíc dolárov pre každého, kto ich dovedie na stopu páchateľa.

Komentáre ( 0)