21. 09. 2018 17:00 | MELBOURNE/TV Markíza

Kauza s ihlami v ovocí pokračuje. Nebezpečnými praktikami sa inšpiroval ktosi ďalší

Len predvčerom sa k napichaniu ihiel do jahôd v supermarkete v Novom Južnom Walese priznal malý chlapec.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Ihly v jahodách a najnovšie aj v jablkách či mangu. Austrálska polícia síce zatkla chlapca, ktorý sa k nemiestnym žartom priznal, no sa zdá, že nočná mora sa tým neskončila.

Predvčerom si Austrálčania vydýchli. K napichaniu ihiel do jahôd v supermarkete v Novom Južnom Walese sa priznal malý chlapec.

Mnohí ľudia si tak opäť začali bez obáv kupovať ovocie, ktoré je u protinožcov práve v sezóne. A potom prišiel šok.

Polícii sa ozvalo sto ľudí, ktorí v ovocí našli ihly, špendlíky a malé kúsky kovu. A to vo všetkých šiestich austrálskych štátoch. Znamená to, že nebezpečnými praktikami sa inšpiroval ktosi ďalší.

Osemročný chlapec objavil v jablku, ktoré si krájal, špendlík, ďalší muž našiel v banáne centimetrový kus kovu. Podľa austrálskych médií je zázrak, že sa tentoraz nikomu nič nestalo. Minulý týždeň museli hospitalizovať muža, ktorý jahodu s ihlou prehltol.

Najviac prípadov zaznamenali najnovšie v Tasmánii a to vo všetkých sieťach supermarketov.

Zlomyseľných páchateľov neodradili ani vyššie, až 15-ročné tresty väzenia za podobné činy, ktoré narýchlo schválil parlament. Úrady hovoria o potravinovom terorizme.

Kauza s ihlami má už aj iný rozmer. Ľudia, ktorí si chcú byť istí, že nič ostré neprehltnú, si radšej ovocie vôbec nekupujú.

To momentálne hnije na pultoch a v skladoch. Pestovatelia sú zúfalí a hovoria o kríze, akú im doteraz nespôsobilo ani sucho. Niektoré supermarkety v reakcii na škandál prestali predávať ihly.

Viac v reportáži Alžbety Garaiovej Maťašovskej

 

Komentáre ( 0)