11. 10. 2018 14:33 | BRISBANE/jh

Lietadlo vystrašilo mnohých ľudí na smrť. Pripomínalo to útoky z 11. septembra 2001

Letelo príliš nízko medzi výškovými budovami v austrálskom meste Brisbane.

Lietadlo v Brisbane v Austrálii
Lietadlo v Brisbane v Austrálii Foto: YOUTUBE/Paul Roussell

Lietadlo kráľovského austrálskeho letectva spôsobilo v Brisbane poriadny rozruch. Pri príležitosti ukončenia trojtýždňového festivalu umenia a kultúry v Queenslande preletel mestom Boeing C-17 Globemaster.

Nakoľko sa však nachádzal príliš nízko, asi 100 metrov nad zemou, a letel medzi výškovými budovami, mnohí ľudia mali strach. Pripomínalo to totiž scénu z útokov 11. septembra 2001 v New Yorku, pri ktorých dve lietadlá cielene narazili do mrakodrapov Svetového obchodného centra. Zomrelo vtedy približne 3 000 ľudí.


Nič netušiaci ľudia, ktorí pracujú v kanceláriách týchto výškových budov, zostali zdesení. Videli iba rútiace sa lietadlo, ktoré by sa v meste a v takejto výške nemalo vôbec nachádzať. Svoje negatívne názory dali aj jasne najavo na internete. Tento let označili za nebezpečný a hlúpy, uviedol denník The Sun.

„To si snáď robia srandu," uviedol jeden úradník, keď uvidel preletieť lietadlo iba pár metrov od okna, kde stál. Na sociálnych sieťach sa objavili aj fotografie a videá so zdesenými komentármi. „Stačila by jedna chyba, a bolo by z toho obrovské nešťastie," objavilo sa tiež na webe.

Oficiálne orgány verejnosť ubezpečujú, že mali všetko pod kontrolou a nikomu nehrozilo žiadne nebezpečenstvo.

 

Komentáre ( 0)