Správy z vášho kraja:
18. 10. 2018 06:02 , článok bol aktualizovaný 18. 10. 2018 09:03 | MOSKVA/TASR

Počet obetí masakra v škole stúpol na 21, obete už identifikovali

Medzi obeťami je 15 študentov, z ktorých šesť je mladších ako 18 rokov.

Pri útoku na Kryme zahynulo 19 ľudí.
Pri útoku na Kryme zahynulo 19 ľudí. Foto: reprofoto/TV Markíza

Na 21 stúpol počet obetí stredajšej streľby a výbuchu na strednej škole v krymskom meste Kerč. Pre agentúru TASS to vo štvrtok potvrdil zástupca šéfa mestskej administratívy Diľaver Meľgazijev.

"Dvadsaťjeden ľudí zomrelo. Posledné auto priviezlo do márnice telá nie troch, ale štyroch ľudí. Našli ďalšie telo," vysvetlil Meľgazijev.

Taktiež uviedol, že všetky obete už identifikovali. "Poznáme mená všetkých obetí, identifikovali sme všetkých 21 ľudí... Medzi obeťami je 15 študentov, z ktorých šesť je mladších ako 18 rokov, a päť dospelých, ktorí boli zamestnancami strednej školy," dodal Meľgazijev.

Úrady predtým informovali o 19 obetiach vrátane útočníka. Zranenia utrpelo približne 64 ľudí, desať z nich je vo vážnom stave.

Incident sa odohral v stredu v popoludňajších hodinách na Kerčskej strednej odbornej škole polytechnickej (KPK), keď 18-ročný Vladislav Rosľakov, ktorý bol tamojším poslucháčom v poslednom ročníku, spustil v priestoroch budovy paľbu a následne spáchal samovraždu. Streľbe predchádzal i výbuch, ktorý nastal v školskej jedálni.

Ruské bezpečnostné úrady útok preklasifikovali z teroristického činu na masovú vraždu po tom, ako sa zistilo, že všetci zabití podľahli strelným zraneniam. Totožnosť útočníka, ktorý konal sám, určili vyšetrovatelia na základe záznamov bezpečnostných kamier rozmiestnených na chodbách školy. Krymské úrady po incidente vyhlásili trojdňový smútok.

Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril rodinám a priateľom obetí hlbokú sústrasť a nariadil ministerstvu zdravotníctva, ministerstvu pre mimoriadne situácie, ako aj ďalším orgánom, aby podnikli príslušné kroky na pomoc obetiam. Hlava štátu taktiež nariadila bezpečnostným orgánom vrátane Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), aby začali vyšetrovanie príčin tejto tragédie.

Kerč je vstupnou bránou na nový 19-kilometrový most, ktorý od mája spája Krymský polostrov s Ruskom. To anektovalo ukrajinský Krym v roku 2014.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?