Správy z vášho kraja:
18. 11. 2018 17:02 , článok bol aktualizovaný 18. 11. 2018 20:08 | ŽENEVA/TV NOVA

Matka Andreja Babiša mladšieho exkluzívne prehovorila

Babišová reagovala na nový vývoj v kauze údajného dotačného podvodu ohľadom firmy Čapí hnízdo.

Český premiér Andrej Babiš.
Český premiér Andrej Babiš. Foto: file TASR/AP Photo/Petr David Josek

Matka Andreja Babiša mladšieho poslala prostredníctvom televízie Nova vyjadrenie ku kauze údajného únosu svojho syna na Krym.

"Ako matka Andreja Babiša mladšieho cítim zásadnú povinnosť vyjadriť sa ku škandalóznemu útoku na súkromie môjho syna a mňa," povedala Beata Babišová vo vyjadrení, ktoré v nedeľu uverejnila webová stránka tn.nova.cz.

Babišová reagovala na nový vývoj v kauze údajného dotačného podvodu ohľadom firmy Čapí hnízdo.

Celé vyjadrenie si pozrite v priloženom videu

 

Firma Agrofert, ktorej vlastníkom je Andrej Babiš starší, je obvinená z podvodu ohľadom štátnych dotácii pre Čapí hnízdo - rekreačný areál v Stredočeskom kraji. V kauze je obvinený premiér Babiš, jeho dve dospelé deti Andrej a Adriana a brat jeho manželky Martin Herodes.

Babiša mladšieho údajne využili na podpis dokumentov, ktoré firme umožnili prístup k dotáciám. Babišov syn pred časom českým novinárom povedal, že jeho otec chcel, aby zmizol v období, keď polícia kauzu vyšetrovala.

Ďalšiu kauzu okolo údajného únosu Babišovho syna z prvého manželstva na Krym anektovaný Ruskom odštartoval 12. novembra server Seznam Zprávy, ktorý zverejnil rozhovor so samotným Andrejom Babišom mladším, žijúcim v súčasnosti vo Švajčiarsku u svojej matky. Podľa jeho slov ho na Kryme zadržiaval bývalý vodič spoločnosti Agrofert Petr Protopopov, ktorého manželka-psychiatrička mala podľa dostupných informácií vypracovať správu so záverom, že Babiš mladší nie je zdravotne spôsobilý.

Premiér Babiš označil kauzu za vykonštruovanú a uviedol, že polícia už v máji podozrenie z únosu vyvrátila. 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?