Mimoriadna správa
Falck končí so záchranárskou prevádzkou na Slovensku
Viac v článku
31. 12. 2018 22:39 | ISTANBUL/TASR

V Turecku zverejnili zábery z údajného prenosu tela zavraždeného novinára

Novinár Chášukdží žijúci v USA zmizol 2. októbra pri návšteve konzulátu Saudskej Arábie v Istanbule.

Žena drží plagát počas symbolického pohrebu saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího.
Žena drží plagát počas symbolického pohrebu saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího. Foto: TASR/AP

Turecká súkromná televízia A Haber odvysielala v pondelok zábery mužov odnášajúcich kufre údajne obsahujúce telesné pozostatky novinára Džamála Chášukdžího, ktorého začiatkom októbra zavraždili v priestoroch saudskoarabského konzulátu v tureckom Istanbule. Informovala o tom agentúra Reuters.

Na zábere zverejnenom televíziou A Haber vidno mužov, ktorí zo saudskoarabského konzulátu v Istanbule prenášajú celkovo päť kufrov cez hlavný vchod rezidencie saudskoarabského generálneho konzula, ktorá sa nachádza neďaleko konzulátu.

Nemenovaný turecký predstaviteľ pravosť videa, ktoré na svojej webovej stránke zverejnil aj denník Sabah, potvrdil. Saudskoarabské úrady na žiadosť agentúry Reuters o vyjadrenie nereagovali.

Saudskoarabský novinár Chášukdží žijúci v USA zmizol 2. októbra pri návšteve konzulátu Saudskej Arábie v Istanbule, kam si prišiel vyzdvihnúť doklady potrebné na sobáš s tureckou snúbenicou. Turci tvrdia, že tohto prispievateľa amerického denníka The Washington Post zaškrtilo a rozrezalo 15-členné saudskoarabské komando, špeciálne vyslané na túto úlohu do Istanbulu.

Telesné pozostatky 59-ročného novinára sa napriek obhliadke konzulátu a iných miest dosiaľ nenašli. Keďže Chášukdží kritizoval saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána, existujú špekulácie, že tento faktický vodca kráľovstva nariadil jeho odstránenie.


Komentáre ( 0)