Správy z vášho kraja:
12. 02. 2019 11:13 | OLOMOUC/tvnoviny.sk

Blázon na ceste: Takéto riskantné predbiehanie sa často končí tragicky

Vodič ohrozil niekoľko životov, rozhodoval zlomok sekundy.

Najskôr úplne pokojná jazda sa v okamihu mení v šokujúci zážitok.
Najskôr úplne pokojná jazda sa v okamihu mení v šokujúci zážitok. Foto: Facebook/Zdeněk Král

Keď si pustíte tieto zábery, dosť možno sa sami zľaknete. Nepochopiteľný manéver predviedol na ceste medzi českým Šternberkom a Olomoucom vodič striebornej škodovky. Riskantným predbiehaním ohrozil niekoľko životov, rozhodoval zlomok sekundy, píše tn.cz.

Najskôr úplne pokojná jazda, ktorá sa ale v okamihu mení v šokujúci zážitok. Brzdy škrípali a o živote rozhoduje pár milimetrov.

ZDROJ: Facebook/Zdeněk Král

Vodič škodovky začal predbiehať na prehľadnom úseku, kde je to povolené. Lenže si zobral veľké sústo. Pred protiidúcim vozidlom sa nestíhal včas zaradiť, musel to tušiť, napriek tomu v predbiehaní pokračoval.

Výsledkom boli situácia, z ktorej mrazí. Šofér protiidúceho auta zo všetkých síl dupol na brzdy, našťastie reagoval aj vodič vozidla idúceho za škodovkou. Tá sa na poslednú chvíľu do medzery vošla.

"Minuli sme sa veľmi tesne. Našťastie som išiel v aute sám, nikto ďalší v ohrození nebol, ale rovnako to neboli príjemné okamihy," opísal incident vodič, ktorý zábery nakrútil prostredníctvom palubnej kamery a následne ich zverejnil na sociálnej sieti.

Škodovka preletela okolo a stratila sa v diaľke, on bol pochopiteľne v šoku. "Dúfam, že dotyčný bude po zásluhe odmenený," dodáva. Polícii ale zatiaľ zábery neodovzdal.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?