23. 02. 2019 19:00 | LOS ANGELES/TV Markíza

Desivý prípad, ktorý obletel svet. Krkavčí rodičia si vypočuli verdikt súdu

Uznal ich vinnými, hrozí im minimálne 25 rokov až doživotie.

Krkavčí rodičia na archívanej foto.
Krkavčí rodičia na archívanej foto. Foto: TV Markíza

Spávali cez deň, žili v noci. Netušili, čo sú hračky a boli podvyživené. Krkavčí rodičia z Kalifornie, ktorí väznili a týrali deti v dome, sa priznali pred súdom. Zvyšok života zrejme strávia za mrežami.

Desivý prípad obletel vlani celý svet. David a Louise Turpinovci roky väznili svojich 13 detí. Rodičia dlho po odhalení domu hrôzy v Kalifornii trvali na svojej nevine. Názor zmenili až po roku. Kým otec držal kamennú tvár akoby sa ho to ani netýkalo, matka pri čítaní dlhého zoznamu obvinení neudržala slzy.

Rozsudky si vypočujú až v apríli. Hrozí im odňatie slobody na minimálne 25 rokov až doživotie.

Políciu v januári minulého roka zalarmovala jedna z obetí. Z domáceho väzenia sa podarilo utiecť 17-ročnému dievčaťu, ktorá privolala pomoc. Polícia našla deti v príšernom stave. Niektoré boli priviazané k posteliam v špinavých izbách.

Rodina pôsobila na sociálnej sieti harmonicky. Susedia ani rodina však o nich prakticky nič nevedeli. S nikým neudržiavali kontakt a cez deň z domu nikdy nevychádzali. Deti sa učili doma.

Deti sú už rok v rukách doktorov a psychológov. Rodičia ich sexuálne nezneužívali, hrôzostrašné podmienky sa však na nich očividne podpísali. Chýbali im základné znalosti o živote. Jediné, čo mohli robiť, je písať si denníky. Práve tie poslúžili ako dôkazy.

 

Komentáre ( 0)