26. 02. 2019 06:00 | CLEVELAND/kc

Kriminálnika rozzúrila výška trestu, svojho právnika priamo na súde zmlátil do bezvedomia

Agresora, ktorý mal na rukách celý čas putá, po niekoľkých sekundách spacifikovala justičná stráž.

David Chislton, stojac vedľa svojho právnika, počúva vynesenie rozsudku.
David Chislton, stojac vedľa svojho právnika, počúva vynesenie rozsudku. Foto: reprofoto: YouTube/Fox 8 News Cleveland

Kriminálnik reagoval na vynesenie rozsudku útokom na svojho právnika. Recidivista David Chislton sa postavil pred sudkyňu v Clevelande aby si vypočul verdikt a výška trestu ho šokovala natoľko, že zmlátil do bezvedomia svojho právnika Aarona Brocklera.

Chislton mal na krku obvinenia z viac ako dvoch desiatok trestných činov vrátane útoku na svoju priateľku a podpálenia bytovky. Amok dostal, keď mu sudkyňa povedala, že si vo väzení odsedí 47 rokov. Informoval o tom portál Cleveland.com.

Agresora, ktorý mal na rukách celý čas putá, po niekoľkých sekundách spacifikovala justičná stráž. Právnik utrpel viaceré poranenia tváre a ľahký otras mozgu. Tvrdí, že posledné, čo si pamätá je, ako sa k nemu Chislton nakloní.


Práve vo chvíli, keď sa na neho odsúdený vrhol, chcel Brockler svojmu klientovi povedať, že sa bude usilovať o zníženie trestu.

Právnik aj napriek zraneniam bral incident s nadhľadom. V rozhovore pre spomínaný denník útok zľahčoval:"Bolo to celkom zábavné," uviedol Brockler. Chislton si svojim činom ešte viac zavaril a je možné, že mu udelia ešte vyšší trest.

Komentáre ( 0)