26. 02. 2019 10:25 | LOUNY/jh

Prípad, ktorý šokoval Česko: Matka utýraného chlapca (†3) tvrdí, že za nič nemôže

Bráni sa tým, že jej priateľ bol zdrogovaný a týral aj ju.

Josef K. a Simona T. so synom
Josef K. a Simona T. so synom Foto: Facebook/Simona T.

V Česku vyšetrujú hrozný prípad utýraného, iba 3-ročného chlapčeka z mesta Louny. V nedeľu si jeho pamiatku uctili stovky ľudí a prinášali na námestie sviečky, kvety a plyšové hračky. Pohreb sa podľa rodiny uskutoční bez obradu.

Chlapčeka podľa polície utýral partner matky Josef K. (20), vinná je ale aj samotná Simona T. (19). Mladú ženu, ktorá nezabránila týraniu vlastného syna, ľudia na sociálnych sieťach neustále bombardujú nenávistnými odkazmi. Po týždni od smrti chlapčeka sa vyjadrila aj ona.

„Už mi dajte všetci pokoj, už toho mám naozaj dosť. Ja som mu nič neurobila, ja som ho milovala. Dala by som mu prvé aj posledné. Viem, že mi nikto neverí. Nie je to moja vina. Nedokázala som ho ubrániť, on nás týral," uviedla.

Simona T. so synom
Simona T. so synom Foto: Facebook/Simona T.
 

Polícia muža zadržala a obvinila. Mnoho ľudí žiada prísny trest aj pre Simonu T. Tá sa bráni, že v osudný deň ju priateľ zamkol do vedľajšej izby a bol zdrogovaný. Týranie syna sa bála nahlásiť, aby jej chlapca nezobrali. O mučení chlapca vedeli zrejme aj susedia, známi a príbuzní.

Ako uviedol portál tn.cz, chlapec nemal v meste trvalý pobyt, preto nemohol byť pod dohľadom miestnej sociálky, ako tomu bolo v predchádzajúcom mieste pobytu. O prípade sa dozviete viac aj z článku: Českom otriaslo desivé úmrtie chlapca (†3). Bili ho ako psa, tvrdí babička.

Komentáre ( 0)