12. 03. 2019 11:05 | BDAPEŠŤ/TASR

Atentátnik, ktorý v roku 2016 odpálil bombu v centre Budapešti, spoznal svoj trest

Páchateľ položil 24. septembra 2016 batoh obsahujúci nálož s klincami pred budovu na ulici Teréz körút a výbušninu na diaľku odpálil.

Na snímke leží na zemi klinec ako dôkazový materiál po výbuchu v centre Budapešti.
Na snímke leží na zemi klinec ako dôkazový materiál po výbuchu v centre Budapešti. Foto: TASR/MTI

Súd v Budapešti v utorok právoplatne odsúdil Lászlóoa P. na doživotné väzenie za atentát z roku 2016, ktorý sa odohral na ulici Teréz körút v maďarskej metropole. Informovala o tom agentúra MTI.

Obžalovaného súd v prvom stupni odsúdil vlani v septembri takisto na trest doživotného odňatia slobody. V zmysle rozsudku druhostupňového súdu bude možné odsúdeného podmienečne prepustiť najskôr po 30 rokoch odňatia slobody. V pôvodnom rozsudku bola táto lehota stanovená na 25 rokov.

Páchateľ položil 24. septembra 2016 večer batoh obsahujúci nálož s klincami pred budovu na ulici Teréz körút v VI. budapeštianskom obvode a výbušninu na diaľku odpálil. Pri útoku utrpeli dvaja policajti ťažké zranenia.

Podozrivého maďarského občana, ktorý nemal záznamy v trestnom registri, zadržali príslušníci Centra boja proti terorizmu (TEK) 19. októbra 2016 v meste Keszthely v Zalianskej župe.

Obvinený sa na viacerých pojednávaniach nezúčastnil a evidentne sa správal pomätene, keď svoje pôvodné výpovede korigoval. Súdny znalec z oblasti psychológie ho však uznal za spôsobilého.

Komentáre ( 0)