12. 03. 2019 16:09 | ANCONA/kc

Šokujúci verdikt talianskeho súdu: K znásilneniu nedošlo, lebo obeť vyzerá ako chlap

Prípadom sa bude odznova zaoberať súd v Perugii.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/ Doidam 10

Obyvateľov talianskeho mesta Ancona pobúrilo kontroverzné rozhodnutie súdu, ktorý oslobodil dvoch mužov obvinených zo znásilnenia. Hlavným argumentom v ich prospech bolo, že žena, ktorú mali znásilniť, vyzerá ako chlap. Píše o tom talianska verzia portálu The Local.

Súd vyniesol rozsudok ešte koncom roka 2017, informácia však prenikla na verejnosť iba minulý piatok, keď taliansky najvyšší odvolací súd nariadil obnovu procesu.

K znásilneniu malo dôjsť ešte v roku 2015 a obeťou dvoch mladých mužov mala byť vtedy 22-ročná študentka z Peru. V prvom procese súd uznal mužov za vinných, no tí sa odvolali a prípad sa naťahuje dodnes.

Verdikt z roku 2017 sa opieral o prinajmenšom sporný argument, že Peruánka má príliš mužské črty a tým pádom nemohla byť pre obvinených atraktívna. Dokazovať to mala fotografia ženy a fakt, že jeden z údajných útočníkov mal mať v telefóne uložené jej číslo pod menom „Viking". O vine či nevine navyše rozhodoval tribunál zložený výhradne zo žien. Tie na základe fotografie rozhodli, že Peruánka nie je dostatočne atraktívna na to, aby ju niekto mohol považovať za objekt túžby.

Právnička opísala, že jej klientku, ktorá bola spolužiačkou obvinených, znásilnili po návšteve baru. Do nápoja jej predtým dali drogy. Súdny lekár potvrdil, že zranenia, ktoré Peruánka utrpela, pochádzajú zo znásilnenia. V krvi jej navyše namerali vysokú hladinu látky benzodiazepin.

Prípadom sa bude odznova zaoberať súd v Perugii.

Komentáre ( 0)