22. 03. 2019 06:33 | PEKING/TASR

Číňan zámerne vpálil autom do davu ľudí, šesť zabil

Vodiča polícia zastrelila.

Čínska polícia
Čínska polícia Foto: Internet
Šiestich ľudí usmrtil v piatok ráno muž v strednej Číne, ktorý zámerne vrazil autom do chodcov. Ďalších osem ľudí utrpelo zranenia, oznámila agentúra AFP s odvolaním sa na správy čínskych štátnych médií.

K tragickej udalosti došlo v meste Cao-jang v provincii Chu-pej. Muž (44) najskôr doma zaútočil na svoju manželku a dcéru a spôsobil im zranenia. Následne vrazil na ulici autom do skupiny chodcov.

Útočníka napokon zastrelili policajti. Bližšie podrobnosti o udalosti úrady s ohľadom na pokračujúce vyšetrovanie nezverejnili. Zranených previezli do nemocníc.

V posledných mesiacoch došlo v Číne k viacerým podobným prípadom. V januári 2019 popravili muža, ktorý vlani v septembri z provincii Chu-nan zabil autom alebo dobodal nožom 15 ľudí a desiatky ďalších zranil. V novembri 2018 muž vrazil do skupiny detí pred základnou školou, pričom päť z nich usmrtil a 19 zranil.

Vzhľadom na to, že súkromné vlastníctvo strelných zbraní je v Číne prakticky zakázané, útočníci páchajú podobné činy aj nožmi, sekerami, či kladivami. Často ide o duševne narušené osoby alebo o ľudí pociťujúcich osobnú alebo spoločenskú krivdu.

Komentáre ( 0)