20. 05. 2019 07:09 | MANCHASTER/TASR

Letisko v Manchestri zrušilo desiatky letov pre problémy s dodávkami paliva

Celkovom zrušili 86 letov.

Lietadlo - ilustračná snímka.
Lietadlo - ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pre problémy s dodávkami elektriny a s nimi súvisiacimi ťažkosťami s tankovaním lietadiel museli byť na letisku v severoanglickom mester Manchester v nedeľu popoludní zrušené desiatky letov. Hoci spomínané problémy sa už podarilo odstrániť, prevádzka letiska sa dostane do normálu až v priebehu dneška, uviedla televízia Sky News.

Celkovom bolo podľa novín Manchester Evening News zrušených 86 letov - 44 príletov a 42 odletov. Letisko zostalo aj napriek tomu otvorené, pričom cestujúci boli odkázaní vo veci aktuálnych informácií na konkrétnu leteckú spoločnosť.

Chaos postihol okolo 13.000 psažierov. Keď nastal výpadook, niektorí z nich už nastúpili do svojich lietadiel a následne museli čakať dve hodiny na ich palubách. Letisko vo vyhlásení uviedlo, že "väčšina plánovaných letov" by sa mala v pondelok uskutočniť, zároveň však varovalo, že stále treba počítať "s malým počtom" zmeškaných a zrušených letov.
Mnohí cestujúci sa na Twitteri sťažovali na nedostatočné informovanie zo strany o príčine vzniknutého chaosu zo strany letiska.

Komentáre ( 0)