06. 01. 2017 14:54 | BRATISLAVA/METRO, ROCK

Prababička sa roky modlila k figúrke z Pána prsteňov. Myslela si, že je to svätý Anton

Babička nechcela uveriť, že to naozaj nie je jej obľúbený svätec.

Istá podobnosť tam je.
Istá podobnosť tam je. Foto: eBay

Babička sa nevedome celé roky modlila k figúrke Elronda z Rolinky z kolekcie Pána prsteňov. Veriaca žena si celé roky myslela, že je to svätý Anton Padovský.

To, že sa babka pomýlila odhalila až jej vnučka Gabriela Brandão z mesta Florianópolis v Brazílii. Ako skúsená vizážistka, si okamžite všimla, že soška je nejaká zvláštna. Počúvala svoj cit a snažila sa sošku nájsť na internete. Po chvíli našla presne rovnakú sošku v ponuke materiálov propagujúcich film Pán prsteňov, napísal denník Metro.

Figúrka sa na internete nevolala svätý Anton Padovský ale Elrond z Roklinky. Gabriela potom fotografie postavičiek zavesila na facebook. K fotkám napísala: Prababička mojej dcéry sa roky modlí k tejto soške svätého Antona...ale pozrite sa bližšie a uvidíte."

No na obranu babičky treba povedať, že ak má človek slabší zrak, naozaj si figúrky môže pomýliť, pretože sú si farebne veľmi podobné.

Dnes sa už babka k Elrondovi z Roklinky nemodlí. „Snažila som sa jej to vysvetliť, no nevedela to pochopiť," povedala Gabriela. Skúsila to ešte na druhý deň a konečne to prababička pochopila, aby nebola smutná, kúpili jej sošku svätého Antona z Padovy.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?