13. 03. 2017 13:57 | BRATISLAVA/NEW YORK TIMES, ROCK

Brazília sa vyzliekla na protest proti závislosti na rope a za bezpečnosť cyklistov

Jazda naháčov má prezentovať spojenie cyklistov z celého sveta, ktorí chcú, aby ľudia pochopili, že cyklistika je budúcnosťou dopravy.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: Reuters

Túto nedeľu (12.3.) sa v Brazílii konala tradičná jazda naháčov na bicykloch. Tento rok sa medzinárodná akcia s názvom The International World Naked Bike Ride konala v nedeľu v dvoch brazílskych mestách Sao Paulo a Rio de Janeiro. Napísali The New York Times.

Nahí jazdci svojim sprievodom chcú upozorniť na bezpečnosť pri jazde na bicykloch, dodržiavanie pravidiel premávky, na ochranu životného prostredia a tiež chcú poukázať na závislosť sveta na rope. Podobné akcie sa budú konať aj v juhoafrickom Kapskom meste a v austrálskom Melbourne.

Jazda naháčov má prezentovať spojenie cyklistov z celého sveta, ktorí chcú, aby ľudia pochopili, že cyklistika je budúcnosťou dopravy v znečistených mestách. Rovnako je to demonštrácia nahoty, ktorá chce poukázať na pozitívny vzťah k vlastnému telu. Mnoho účastníkov nebolo úplne nahých, ale boli sporo odetí a pomaľovaní rôznymi farbami i sloganmi.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?