17. 03. 2017 06:00 | LONDÝN/DailyMirror, zv

Zverejnili tajný kód, ktorý bude kamuflovať smrť kráľovnej Alžbety II.

Už teraz existuje presný plán, čo nastane po smrti hlavy britskej monarchie.

Britský princ Charles vítal svoju matku počas slávnosti kráľovniných 90. narodenín.
Britský princ Charles vítal svoju matku počas slávnosti kráľovniných 90. narodenín. Foto: TASR
Na snímke z 20. augusta 1946 britská princezná Alžbeta a jej otec, britský kráľ Juraj VI. vo Windsore.
Na archívnej snímke z 12. mája 1973 britská kráľovná Alžbeta II. so svojimi psami plemena corgi vo Windsore.
Na snímke z 5. júna 1961 britská kráľovná Alžbeta II. a americký prezident John F. Kennedy so svojou manželkou Jacquelinou Kenne

Znie to ako z filmu o Jamesovi Bondovi. Niektoré, pre nás, absurdity z akčných filmov sa však používajú aj v skutočnom svete. Už teraz existuje presný plán, čo nastane, keď zomrie hlava britskej monarchie. Tento plán obsahuje aj tajný kód, ktorý kamufluje správu o kráľovninej smrti. Kód znie „London Bridge is down" (Londýnsky most padol). Či je stále taký tajný, je už otázne, pretože ho zverejnil britský portál DailyMirror.

Pri posledných hodinách života kráľovnej Alžbety II. (90) bude pravdepodobne jej osobný lekár, profesor Huw Thomas. Ten bude kontrolovať prístup do jej izby a bude mať pomocné slovo pri rozhodovaní, čo presne povedia verejnosti.

O jej smrti pod tajným kódom bude ako prvý informovať kráľovnej tajomník Sir Christopher Geidt premiéra. Tajomník bude na zabezpečených linkách hovoriť heslo London Bridge is down.

Kráľovná Alžbeta II. počas svojej korunovácie v Londýne z 2. júna 1953.
Kráľovná Alžbeta II. počas svojej korunovácie v Londýne z 2. júna 1953. Foto: TASR
 

Smutnú správu sa najskôr dozvedia všetky dôležité britské a zahraničné orgány. Neskôr informáciu dostanú televízie, rádia a tlač, ktoré ju sprostredkujú verejnosti. Médiá majú presné inštrukcie, čo a ako majú vysielať. Z rádií Radio 4 a Radio 5 odznie legendárna veta „This is the BBC from London (Toto je BBC z Londýna)".

Ľudia pôjdu z práce domov skôr a piloti oznámia správu o smrti kráľovnej cestujúcim. Kráľom sa stane Princ z Walesu (Charles) a kráľovnou Camilla, ktorí navštívia Anglicko, Wales, Škótsko a Severné Írsko.

Ak kráľovná Alžbeta II. zomrie v zahraničí, jej telo prevezie kráľovské lietadlo. Ak zomrie v Škótsku, jej telo bude ležať v pokoji v paláci v Holyroode, v Edinburghu. Palác strážia lukostrelci a kráľovská stráž. Rakvu s telom následne transportujú vlakom.

Oltár bude v Buckinghamskom paláci. V deň smrti najdlhšie žijúcej britskej panovníčky zrušia mnohé podujatia a zakážu hrať golf a iné hry v kráľovských parkoch.

Tento plán mal vzniknúť už v roku 1960. Čo bude nasledovať ďalej, to už sa dočítate v našom článku - Toto sa bude diať po smrti kráľovnej.

Na archívnej snímke z 12. mája 1973 britská kráľovná Alžbeta II. so svojimi psami plemena corgi vo Windsore.
Na archívnej snímke z 12. mája 1973 britská kráľovná Alžbeta II. so svojimi psami plemena corgi vo Windsore. Foto: TASR
 Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?