19. 04. 2017 13:29 | BRATISLAVA/ROCK,THE MIRROR

Máte problém s výberom účesu? Inšpirujte sa stylingom povoleným v Severnej Kórei

Sklamaním však je, hlavne pre mužov, že medzi povolenými účesmi nie je kultový zostrih ich dobre živeného vodcu Kim Čong una.

Výber účesov je skutočne široký.
Výber účesov je skutočne široký. Foto: Zdroj:Twitter/Mika Mäkeläinen

Severokórejčania si s módou nemusia lámať hlavy, vyriešil to za nich štát. Oficiálne úrady komunistického režimu totiž pre ženy aj mužov presne určili druhy účesov, z ktorých si môžu vybrať a ktoré sú v krajine akceptovateľné.

Keďže komunistický režim uznáva rovnosť pohlaví, aj ženy i muži majú na výber 15 typov účesov, napísal denník Mirror.

Sklamaním však je, hlavne pre mužov, že medzi povolenými účesmi nie je kultový zostrih ich dobre živeného vodcu Kim Čong una.

Najslávnejší severokórejský účes v ponuke chýba.
Najslávnejší severokórejský účes v ponuke chýba. Foto: Profimedia
 

Vyzerá to tak, že na svoj účes má výhradné autorské práva. Napriek tomu, že muži majú na výber až 15 strihov, dôležité je mať po bokoch a vzadu vlasy ostrihané na krátko a iba dĺžka vrchných vlasov sa líši.

Povolené mužské účesy:

Zdroj:Twitter/Mika Mäkeläinen

Takže, ak sa náhodou do tajomnej krajiny chystáte na výlet, žiadne výstrelky. Extravagantné účesy by mohli pritiahnuť zlostné a odsudzujúce pohľady miestnych. Nehovoriac o dlhých vlasoch, ktoré sú neakceptovateľné. Samozrejme u mužov, ženy sú na tom lepšie.

Povolené ženské účesy:

Zdroj:Twitter/Mika Mäkeläinen

Brožúrky s povolenými účesmi sa dostali do západných médií po tom, čo ich vyfotil fínsky novinár pracujúci v Pchjongjangu Mika Mäkeläinen.

Ťažko povedať, ako sa Severokórejci pozerali na bývalú basketbalovú legendu Dennisa Rodmana, ktorý v minulosti navštívil ich vodcu. Možno preto mal na hlave šiltovku.

Dennis Rodman na návštve v Severnej Kóree.
Dennis Rodman na návštve v Severnej Kóree. Foto: Profimedia.
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?