21. 04. 2017 06:00 | BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Facebook posúva sociálne siete na novú úroveň. Takto budeme komunikovať

Chcete stráviť čas s priateľmi či rodinou, ktorí sú od vás kilometre ďaleko? Tak táto aplikácia vám to umožní.

Mark Zuckerberg.
Mark Zuckerberg. Foto: TASR/ AP

Facebook posúva interakciu na sociálnych sieťach na vyššiu úroveň. Zakladateľ Mark Zuckerberg predstavil aplikáciu Facebook Spaces, ktorá vás vďaka virtuálnej realite spojí s vašimi priateľmi ako nikdy predtým.

Chcete stráviť čas so známymi či rodinou, ktorí sú od vás kilometre ďaleko? Tak táto aplikácia vám to umožní. Musíte však, samozrejme, mať špeciálne okuliare s ovládačmi, ktoré sa momentálne predávajú za 600 eur.

Facebook Spaces práve pre cenovú dostupnosť zariadení nie je niečo, čo sa okamžite stane masovým hitom. Internetový gigant nám však otvára a ukazuje nové možnosti, ktorými sa budú sociálne siete uberať.

Na trávenie času vo virtuálnej realite si najskôr musíte vytvoriť postavu. Jej podobnosť s vami zabezpečí profilová fotka, ktorú si vyberiete. Keď už máte vzhľad, môžete do aplikácie pozvať priateľov a tráviť s nimi čas.

Môžete napríklad navštíviť zaujímavé miesta zaznamenané na 360-stupňové videá. Virtuálna realita vás vie zobrať aj na miesta, ktoré ste s priateľmi navštívili v minulosti a zverejnili to na Časovej osi. Alebo sa môžete jednoducho len tak rozprávať. Tento štýl komunikácie bude mať úplne iný náboj ako klasický telefonát alebo videohovor.

Aplikácia má vytvárať priateľský a pozitívny priestor, v ktorom sa máte cítiť komfortne. Máte preto možnosť kohokoľvek v nej stíšiť alebo zablokovať a bude iba na vás, koho si do vášho „priestoru" pustíte.

Celý projekt je zatiaľ iba v začiatku a dostupná je iba beta verzia. Facebook sľubuje, že postupne do nej bude pridávať ďalšie zaujímavé funkcie a možnosti.

„Toto je zatiaľ iba začiatok virtuálnej reality. V budúcnosti bude meniť spôsob, akým ľudia zostávajú v kontakte s komunitami a blízkymi. Nevieme sa dočkať, kedy sa tam dostaneme," uvádza spoločnosť v závere tlačovej správy.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?