Správy z vášho kraja:
31. 12. 2017 12:45 | BRATISLAVA/Dajto

Za sučku dala fľašku pálenky a 10 eur, aby jej mohla pomôcť: Ajka žila v koterci plnom výkalov

Ľubka zúboženého psíka spoznala už pred pár mesiacmi počas návštevy rodiny.

Psík Ajka
Psík Ajka Foto: čitateľka Ľubka

Dobrí ľudia ešte existujú. Zanedbaný psík Ajka, ktorý roky žil zatvorený v koterci plnom výkalov sa dočkal nového domova. A to len vďaka Ľubke a jej mame, ktoré sučku „odkúpili" za fľašu pálenky a desať eur.

Ľubka zúboženého psíka spoznala už pred pár mesiacmi počas návštevy rodiny. Jej majiteľom bol totiž sused, s ktorým zdieľalú spoločnú záhradu. „Koterec bol za veľkým senníkom umiestnený tak, žeby nikto nepovedal, že je na dvore nejaký pes," povedala Ľubka.

Na majiteľa nepomohli apely, aby sa o svojho psa lepšie postaral. Ľubka s rodinou preto prešla od slov k činom. „Vypratali sme koterec, dali jej najesť a vzali na prechádzky. V brušku mala navyše nádor," zverila sa Ľubka.

Takto sa Ajka tešila, keď ju vypustili von

 

Po pár mesiacoch sa situácia ešte zhoršila. „V koterci mala stovky výkalov, v miske s vodou ľad a jej búda bola cela premočená. Ležala na mokrých starých kobercoch, bola vychudnutá na kosť a triasla sa od zimy. Na brušku jej vychádzala veľká červená hrča, zrejme zväčšujúci sa nádor, kvôli ktorému musela dávať zadné labky pri chôdzi široko od seba," popísala Ajkin stav Ľubka, ktorá ju "odkúpila" za fľašku pálenky a 10 eur. Vzápätí jej okamžite začala hľadať nový domov.

Ajkin koterec,v ktorom celé roky bývala
Ajkin koterec,v ktorom celé roky bývala Foto: čitateľka Ľubka
 

Oslovila tak všetky možné útulky aj ľudí, ktorí sa venujú zvieratám v núdzi. „Našťastie sa hneď na druhý deň ozvala pani Eva Palkovičová, ktorá sama pomáha zvieratám. Odporučila mi útulok v Šaštíne", povedala Ľubka s tým, že sučku určite prichýlia.

Ajka v útulku
Ajka v útulku Foto: čitateľka Ľubka
 

Ajka teraz musí podstúpiť operáciu. „Zaplatíme náklady na operáciu a ďalšiu liečbu. Veľmi dúfam, že sa jej polepší zdravotný stav a že si nájde skutočný domov, kde môže v pokoji dožiť svoj život," uzavrela záchrankyňa Ľubka.Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?