11. 06. 2018 10:42 | PEKING/jh

Pád do 300-metrovej hlbočiny. Taký je najvyšší skok na svete

Vyskúšali si ho prví nadšenci, pre verejnosť ho otvoria v auguste.

Bungee jumping na sklenenom moste v Číne
Bungee jumping na sklenenom moste v Číne Foto: Profimedia.sk

Sklenený most cez Veľký kaňon Čang-ťia-ťie je sám osebe veľkou atrakciou, no pribudne k nemu ďalšia novinka. Možnosť skočiť si z neho bungee jumping do takmer 300-metrovej rokliny.

Pôjde o najvyšší skok na lane na svete. "Skok z mosta v Čang-ťia-ťie bude výnimočný tým, že sa človeku otvorí krásny pohľad na nezvyčajnú krajinu," hovorí Joe Chen, ktorý je námestníkom generálneho manažéra turistického odboru Veľkého kaňonu Čang-ťia-ťie.

Na konci mosta otvoria aj tematický bar a reštauráciu. Turisti si tak budú môcť objednať drinky a jedlo inšpirované bungee jumpingom. Budú mať aj dobrý výhľad na skákajúcich nadšencov.

Novú atrakciu vyskúšali prví odvážlivci koncom mája. Bol medzi nimi napríklad Ollie Headon z Británie, ktorý má za sebou viac ako 200 skokov na viac ako 20 miestach po celom svete, alebo Stephanie Shieldsová, jediná trénerka bungee v Ázii.

O niekoľko mesiacov by mala pribudnúť aj najväčšia hojdačka na svete alebo šmýkačka.

Sklenený most cez Veľký kaňon Čang-ťia-ťie otvorili v roku 2016 a tiahne sa v dĺžke 430 metrov cez 300 metrov hlboké údolie v rovnomennom prírodnom parku, uviedla CNN.


Komentáre ( 0)