Správy z vášho kraja:
20. 08. 2018 10:43 | USA/jh

Na korčuliach naprieč Amerikou. Mladá žena každý deň spí inde u úplne cudzích ľudí

Stretáva množstvo ľudí, ktorí jej ponúknu zadarmo nocľah aj jedlo.

Yanise Ho cestuje po USA na korčuliach
Yanise Ho cestuje po USA na korčuliach Foto: ENEX
Yanise Hoová (23) sa podujala na dobrodružnú výpravu naprieč USA. Cestuje na kolieskových korčuliach s 20 kilogramovým batohom na chrbte a spoznáva nových ľudí.

Na svojej ceste je už päť mesiacov a prešla už 15 štátov. Celý čas je závislá na dobrých a ochotných ľuďoch. Každý deň prespáva u cudzích ľudí, ktorých náhodne stretne. Vždy prijíma iba jedlo a nocľah, nikdy nie peniaze.

Yanise odštartovala svoje dobrodružstvo v Miami a plánuje sa dostať až do Portlandu v štáte Oregon. Chcela by to stihnúť do novembra.

„Hlavným cieľom mojej misie je ukázať, že tu medzi nami žijú úžasní ľudia. Nič si vopred neplánujem, spolieham sa iba na vieru v dobrotu ľudí," uviedla Yanise.

Nevie, kde každý večer skloní hlavu, u koho prespí ani kedy bude najbližšie jesť. No ako sama priznala, má šťastie na skvelých ľudí, ktorí jej sami ochotne pomáhajú.

Dúfa, že získa aj sponzorov a vyzbiera peniaze, ktoré poputujú dievčatám z Kene a Ugandy a budú financovať ich štúdium, uviedla agentúra ENEX. Má pred sebou ešte dlhú cestu, no doteraz už prešla 700 míľ (vyše 1000 kilometrov).

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?