22. 09. 2017 19:53 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Chcú sa spojiť proti Kotlebovi, zatiaľ sa ale nevedia dohodnúť

Jeden z oficiálnych kandidátov sa však už vzdal v prospech Kotlebu, strana ho vylúčila.

Kandidáti na šéfa VÚC v BB - Martin Klus, Igor Kašper, Ján Lunter a Martin Juhaniak.
Kandidáti na šéfa VÚC v BB - Martin Klus, Igor Kašper, Ján Lunter a Martin Juhaniak. Foto: TV Markíza

Medzi najsilnejšími súpermi terajšieho župana Mariána Kotlebu v blížiacich sa voľbách vládne napätie. Dali si robiť vlastné prieskumy voličských nálad a konečné rozhodnutie vraj padne zhruba o mesiac.

Ostatný - augustový prieskum predvolebných nálad ľudí v banskobystrickom kraji dopadol tesne. Mariána Kotlebu by o pár desatín percenta porazil Ján Lunter. Napriek tomu, že takmer všetci hovoria o spájaní sa proti terajšiemu županovi, dohodnúť sa nevedia.

Spájanie inicioval aj Stanislav Mičev, zatiaľ dokázal spojiť za okrúhlym stolom piatich kandidátov, s ďalšími rokujú. Aj oni si objednali svoj vlastný prieskum. "Pána Luntera sme na druhý stôl pozvali, neprišiel, neviem, v čom má problém, ale je to jeho problém," povedal Mičev.

Ďalší z kandidátov Martin Klus konštatoval: „Emócií je príliš veľa, diskusia ukázala, že hľadáme, čo nás rozdeľuje a nie spája. Nakoniec sa ale budeme musieť dohodnúť."

Kým Kotlebovi protikandidáti o odstupovaní v prospech najsilnejšieho len uvažujú, v prospech Mariána Kotlebu už odstúpil krajský predseda strany zelených Marek Mališ. Strana ho však krátko na to vylúčila.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?