07. 11. 2017 10:56 | BRATISLAVA/TASR

Bugár: Fico nie je z volieb nadšený, nehovorí však o obrovskej rane

Predseda Mosta-Híd uznal, že vstupom jeho strany do koalície so Smerom-SD a SNS jej najmä v Bratislave ubudli hlasy.

Béla Bugár.
Béla Bugár. Foto: TASR

Premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico nebol na pondelkovom (6.11.) stretnutí lídrov koaličných strán z výsledkov krajských volieb nadšený, nehovoril však ani o obrovskej rane. Každá strana z toho však chce vyvodiť dôsledky. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

Iným politickým subjektom sa však venovať nechcel. "Nás vždy porovnávajú s SMK. My sme mali v krajoch na konci volebného obdobia deväť poslancov, teraz máme desať. Vznikli sme pred siedmimi rokmi a ťažko sa nám hľadajú v regiónoch ľudia, ktorí by vedeli preraziť. Preto sme si povedali, že skúsime mladých ľudí. Vyskúšali sme to v Trnavskom a Košickom kraji. V Trnave nám to nevyšlo, v Košiciach áno," povedal. Bugár však vie, že Most-Híd musí regióny posilniť.

Predseda Mosta-Híd uznal, že vstupom jeho strany do koalície so Smerom-SD a SNS jej najmä v Bratislave ubudli hlasy. "Ale treba sa pozrieť na to, aká bola možnosť po týchto voľbách. Keby vznikla široká koalícia bez Smeru-SD a Mariana Kotlebu (ĽSNS), máme už predčasné voľby," myslí si.

Bugár je presvedčený, že v tejto koalícii sa im darí. "Čo je v programovom vyhlásení vlády, to plníme. Myslíte si, že keby sme neboli v tejto vláde, vyriešili by sa amnestie? Je tu rozdiel v porovnaní s tým, ako vládla prvá či druhá Ficova vláda. My sme za to zaplatili daň. Atmosféra nie je tejto koalícii žičlivá, ale je to jediná alternatíva," dodal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?