Správy z vášho kraja:
07. 11. 2017 14:07 | BRATISLAVA/TASR

Matovič: Ľudia vo voľbách urobili tichú revolúciu, OĽaNO dospelo

Erika Jurinová aj Jozef Viskupič chcú byť v kraji predsedami pre všetkých ľudí, ktorí v ich krajoch žijú.

Poslanci OĽaNO-NOVA Igor Matovič a Alana Suchánek.
Poslanci OĽaNO-NOVA Igor Matovič a Alana Suchánek. Foto: TASR

Hnutie OĽaNO ukázalo vo voľbách do vyšších územných celkov, že dokáže spájať a že má osobnosti, nie iba Igora Matoviča. Povedal to na tlačovej konferencii v Národnej rade SR Matovič.

"Mojim cieľom bolo spojiť čo najviac demokratických síl, aby sme ukázali, že dokážeme vytvoriť alternatívu a poraziť Smer. Vo voľbách sme ukázali, že vieme spájať, dokážeme sa dohodnúť a že OĽaNO nie je iba Matovič. Hnutie OĽaNO v týchto voľbách definitívne dospelo," vyhlásil.

Erika Jurinová
Erika Jurinová Foto: TASR
 

Poďakoval ľuďom, že podporili kandidátov demokratických strán. "Dosiahli sme prekvapivý výsledok, ktorý berieme s pokorou a zodpovednosťou. Ľudia urobili v regiónoch tichú revolúciu," doplnil líder obyčajných.

Podľa Jána Budaja ľudia na Slovensku ukázali, že si žiadajú zmenu a nechcú skorumpovaných politikov. Chcel by, aby demokratické strany, ktoré sa spojili v krajských voľbách, postavili spoločne aj kandidátov v budúcoročných komunálnych voľbách.

Jozef Viskupič si po zverejnení priebežných výsledkov otvoril šampanské.
Jozef Viskupič si po zverejnení priebežných výsledkov otvoril šampanské. Foto: TASR/AP
 

Erika Jurinová aj Jozef Viskupič chcú byť v kraji predsedami pre všetkých ľudí, ktorí v ich krajoch žijú. Jurinovú zvolili za šéfku Žilinského kraja, Viskupiča za predsedu Trnavského kraja.

Veronika Remišová ocenila kvality kandidátov OĽaNO zvolených za predsedov krajov. "Nešli do volieb, aby kradli či získali teplé miesta, ale z presvedčenia, že chcú pre ľudí niečo urobiť. Ak nebudú prosperovať naše regióny, tak ani celé Slovensko," podotkla. Vyzvala premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby nekládol pravicových predsedom krajov polená pod nohy.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?