Správy z vášho kraja:
13. 11. 2017 14:39 , článok bol aktualizovaný 13. 11. 2017 16:04 | TRENČÍN/TASR

Ako prví zložili po voľbách sľub poslanci v Trenčianskom kraji

Dvaja chýbali. Tento akt urobia o týždeň.

Predseda Trenčianskeho samosprávnehokraja Jaroslav Baška počas slávnostného sľubu.
Predseda Trenčianskeho samosprávnehokraja Jaroslav Baška počas slávnostného sľubu. Foto: TASR

Slávnostný sľub zložili v pondelok na ustanovujúcom zasadnutí Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja staronový predseda Jaroslav Baška a 45 zo 47 novozvolených poslancov Zastupiteľstva TSK.

Neprítomní poslanci Zuzana Máčeková a Pavel Halabrín zložia sľub na druhom zasadnutí v pondelok 20. novembra.

„Tak, ako som predchádzajúce štyri roky nepolitikárčil a nechcel som ani zo strany poslancov politikárčenie, tak to budem robiť aj v tomto novom zastupiteľstve. Budem naozaj chcieť, aby odhodili tieto politické tričká. Je po voľbách, ľudia hlasy odovzdali a budeme robiť tie pragmatické riešenie, ktoré posunú TSK dopredu. Poznám len dobré a zlé riešenia a verím, že sa so Zastupiteľstvom TSK budeme vedieť dohodnúť na tých dobrých riešeniach," zdôraznil staronový predseda VÚC.

Na margo 22 nezávislých poslancov v novom zastupiteľstve Baška skonštatoval, že bude komunikovať so všetkými poslancami a budú predkladať racionálne návrhy.

„Ak sa to nebude zdať poslancom, vždy budeme o týchto racionálnych riešeniach diskutovať. Nie som tu sám, mám za sebou zamestnancov TSK, chcem spolupracovať so všetkými poslancami," zdôraznil Baška.

Za priority v novom päťročnom volebnom období považuje Baška najmä zdravotníctvo, cestnú infraštruktúru a duálne vzdelávanie. Najbližšie zasadnutie zastupiteľstva TSK sa uskutoční už o týždeň, v pondelok 20. novembra. Na decembrovom zasadnutí sa podľa neho poslanci už budú venovať aj rozpočtu TSK na budúci rok.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?